bugün

2013 nba finalleri 3. maçı. salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 4 te cnn türk te yayınlanacak.
spurs un texas da seriyi 2-1 e getireceği maçtır.
serinin kanımca en önemli maçıdır. heat alırsa şampiyonluk yolunda büyük bir adım katedecek, spurs alırsa kağıt üstünde birçok kişinin düşüncesi gerçekleşmiş olacak. lebron james in kesinlikle ilk 2 maçtan daha etkili oynaması gerekiyor, zor da olsa bunu başarmalı ve bu yolda hücumda dwyane wade ile chris bosh dan çok daha iyi destek almalı. diğer maçlarda olduğu gibi top kayıpları ve savunma konusunda heat önde götürebilirse kazanma ihtimali yüksek.

spurs tarafında tony parker ve tim duncan daha etkili oynayacaklardır diye düşünüyorum. ribaunt konusunda heat den biraz daha üstünler ama bunlar engellenirse kazanmaları zora girer. kısaca çok çekişmeli bir maç daha bizleri bekliyor demektir. öyle son maçtaki gibi 20 lik fark her 2 taraf için de gelmez.

hadi bakalım go heat!
cnn türk veriyor mu diye düşündüğüm maç.
san antonio'nun dağıtmasını umduğum maçtır.
san antonio'nun galip gelmesi şart olan karşılaşma. ki geleceklerdir de diye tahmin ediyorum.

(#19858500) burda da belirttiğim gibi, bu kadro yüzüksüz dağılamaz, zirvede bırakmalı, zirvede bırakmak zorunda.
heyecan verici, bol atraksiyonlu olması beklenen maçtır.
lebron'nun artık sorumluluk alması gerektiğini düşündüğüm nba maçı. aslında çok olgun oynuyor ama yinede takım sıkıştığı anda kendisi potaya giderek rüzgarı arkasına almalı. şuan ki görünümü scottie pippen'a benziyor açıkçası.
Sabahın dördüne kadar uyutmayan maç. Lebron un 30 sayıyı geçmesini bekliyorum
Heat in bu finali kaybetme gibi bir luksu yok. Dallas serisi asla unutulmadi.

Maca lebron cok tutuk basladi. Adeta bir korkak gibi. Ayip lan, o kadar taraftarina fanina yazik. Goster kendini,goster o sert disini.
Bosh da nazarlandi mi nedir
#direnwade
2013 yılında hala ev sahibini yanlış yere yazıp türkiye saatiyle tarih verenlerin olduğunu gördüğümüz maçtır.

(bkz: 11 haziran 2013 san antonio spurs miami heat maçı)

zöge: eksilediniz ama benim dediğime geldi iş hacılar.
ilk çeyreğinde chris bosh un orta mesafe şutlarına kanser ederek başladığı maçtır. 1/5 ile 3 sayı bulabildi ve lebron james de 2 sayı 3 asist ile oynamaktan çok oynatmaktan yana görünmeye çalışıyor. dwyane wade 8 sayı 2 asist 1 top çalma ile iyi başlamış durumda. spurs cephesinde tim duncan 6, kawhi leonard 5 sayıyla başladılar ve tony parker 2 sayı 4 asistle penetreden beslemeye çalışıyor.

ilk çeyrek 24-20 tamamlandı. lebron un daha fazla sorumluluk alması gerekiyor diye düşünüyorum.
ikinci çeyrek bitimine 4.35 kala 40-30 devam eden maç. duncan 10 sayıya ulaştı ama lebron 1/6 ile 2 sayıda oynuyor, fazla da top kullanmadığından miami hücumu tıkanıyor. artık kendine gelmesi lazım yoksa farkın açılma riski var. wade ve bosh un 18 sayısı var.

bu arada gary neal 3 üçlük göndererek 11 sayıya ulaştı ve skor 43-35 devam etmekte...
spurs'un ilk yarısını 50 - 44 önde kapattığı maç olmuştur.
ilk yarı biterken parker ın zor bir pozisyonda, neal ın ise lebron un kötü tercihinden bulduğu son saniye üçlükleriyle 50-44 spurs üstünlüğüyle ikinci yarısına girilecek olan maçtır. neal 14 sayıyla oynuyorken lebron 2/8 ile 4 sayı 6 ribaunt 4 asist 1 top çalma kaydedebildi. öte yandan wade 12, bosh 10, mike miller üçlüklerden 9 sayıda kapattılar. duncan 10, parker 6 ve leonard 7 sayıdalar.

ikinci yarıda yine gözler lebron da olacak ama kanımca bu seride rolü takımı oynatmak üzerine olduğundan dolayı skorda ciddi bir sıkışma olmazsa üst seviyelere çıkmaya çalışmayacaktır.
(bkz: lebron bitmiş) bu günleri de gördüm ya...
lebron james'in felaket bi' 2 periyot oynadığı maçtır.

ayrıca ilk yarının adamı şüphesiz gary neal'dır.

söylemeden geçemeyeceğim : saygılar mike miller!
spurs un çoştuğu maçtır. 3. maç oldu hala lebron sessiz 2011 den bile beter.
miami de farkı eritmeye çalışan adamın 5 üçlükle 15 sayıya ulaşan mike miller olduğu maç. lebron 2/10 ile 4 sayıda devam ediyor skor 3. çeyrek bitimine 5 dk kala 66-52. big 3 artık canlansın yoksa farka gidebilir bu maç!

gary neal bile 16 sayıda utanın lan!
73-52 heat mola aldı. lebron sıçmaktan öte oldu artık. 2-13 oldu ne lan? gary neal all-star gibi oynuyor lan.
lebron james in 3. çeyrek sonunda biraz geç olsa da üstüste 9 sayı birden bularak biraz hareketlendiği maç. belki son çeyrekte bu onu daha da ateşlendirir. 78-63 spurs üstünlüğü devam ediyor. bakalım heat ufak çapta bir mucize yaratabilecek mi?

miller 15, wade ve bosh 12 şer sayıdalar. diğer tarafta neal 18, green 13, duncan ve leonard 12 şer sayıda götürüyorlar. parker 6 sayı 8 asist ve ginobili 7 sayı 6 asistte oynatma görevindeler...
86-63. gary neal (24 pt) çıldırdı. iki tane muazzam üçlük attı ve tüm starlara ders vermekte. çok büyük mucize olmazsa spurs 2-1 öne geçecektir. son olarak diren spurs diyorum.
son çeyrekte neal ın 6 sayısı ile 8-0 önde başlayan spurs ün kanımca bitirdiği maç. artık benim için tek önemli olan maçın 188,5 sayı üzerinde bitmesi ve şu an 149 sayıda devam ediyor. heat için bu 3 maçın en az birini almaktan başka çare kalmadı. bunu başarabilirse seride 3-2 geride bile olsa kendi seyircisi önünde şampiyon olma ihtimali pek küçümsenecek derecede değil. ilk maç sonunda hakemlerin oyuna etkisi olduğunu tekrar belirtiyorum...
heat fanı ergenler ağladığına göre spurs iyi koyuyor demektir. lan takım halinde mükemmel oynuyor hala şanstan bahsediyor mallar.
spurs ün üçlük şov yaptığı maçtır. 6 neal, 5 green, 2 leonard olmak üzere 14/28 ile %50 isabet kaydettiler ve 94 sayının 42 sini üçlüklerden kaydettiler. miami 3 maçtır üçlük çizgisini savunmakta zorlanıyor ve onlar da cezayı kesiyorlar. skor 94-71 iken lebron yine kayıplara karıştır sağolsun.

bu arada green 8 metreden bir üçlük daha buldu.