bugün

o binayı yıkıp yerine yandaşlara ekmek çıkaracak bir kompleks yapmak için 8 senedir uğraşan akp baş şüphelidir. büyük olasılıkla dikkatsizlik, ihmal vs denip kapatılır.

(bkz: ileri rant demokrasisi)
binadan açılacak arazinin kime ne amaçla peşkeş çekileceğini merak ettiren yangındır.
isterse göz önünde çarpan yıldırımdan çıkmış olsun, bu saatten sonra herkesin aklına sabotaj ihtimalini getiren yangın.
kravatlı arsonistlerin haydarpaşa'dan taksime geçtiğini gösteren yangın.
ulan nasıl bir ülkedir yahu. her gün şehitler, cenazeler, dilinin kemiği olmayan siyaset adamları, ultra hassas başbakan ve cumhurbaşkanı, 25 şehidin olduğu bir patlamada komutanı hediyelere boğan insanlar falan. herkes geçim derdine düşmüş 3 kuruş maaşla geçinmeye çalışırken birileri meydanı boş buldu at oynatıyor yıllardır. neyse klavye delikanlılığına lüzum yok.

hiç demedim ömrümde ama artık sanırım nefret etmeye başlıyorum bu ülkeden.
(bkz: sabotaj)
(bkz: akp döneminde artan kamu malı yangınları) yeri güzel okulları satan, sit alanlarını oy karşılığında peşkes çeken, kültür mirasını satışa çıkarıp, osmanlı ve cumhuriyetin ilk yıllarından kalanları da tüketmeye niyetli zihniyetle %90 bağlantısı olan olay.

başbakan nede olsa gündemi değiştirir...

bülent arınç'tan beklenen açıklama: tanzaya'da, albinoların neler çektiğini duyunca irkildim.
hangi müteahhite peşkeş çekilme kaygısı düzenlendiği belli olmayan sabotajdır.
taksime yapılacak devasa camii ya da yapılması düşünülen avm ile ilgisi yoktur canım . yok yok olamaz.
dünyanın en çirkin binasının başına gelmiş altından başka çirkinlikler çıkacak olay. akm'nin yerine yenisinin ve daha moderninin ve kullanışlısının yapılmasından yana biri olarak akm etrafında dönen rant iddialarının da doğru olduğuna inanıyorum. ne yazık ki orayı rant aracına çevirmeden o değişim yapılamazdı. yenileme ise yıllardır devam ediyor suçlusu ota boka dava açan ama bir fikir ortaya koymayan mimarlar odasıdır.

edit: mimarlar odası yapılana karşı çıkmaktan başka bir şey yapmaz şu güne kadar fikir duymadım kendilerinden. akm binasıda çirkindir. sırf adında atatürk'ün ismi var diye çirkin olduğu gerçeği değişmez.
Dokunduğu yeri yakan istanbul belediyesi'nin istanbullulara çektirdiği yeni acı.
dokunmayın hiç bir yere ulan dokunmayın be! Lanet olsun size be!
O dumanınızda boğulun!
akıllara ilk gelen soru neden 11 eylül sorusu ?
tanıdık yangındır.
zira aynı yangından
haydarpaşa garı'nda da çıkmıştı.
HAYDARPAŞADA OLDUGU GiBi YANMIŞTIR. BiRiLERiNE PEŞKEŞ ÇELiKECEKTiR. iNONU YIKILSIN AMA DOLMABAHCENIN YANINA OTEL YAPILSIN MISALI!!
böyle olacağı belliydi.