bugün

euro 2008 finalisti almanya ile yine aynı turnuvanın yarı finalisti rusya'yı karşı karşıya getirecek 2010 dunya kupası elemeleri maçı, türkiye saatiyle 21:45'te başlayacak. 11 ekim akşamının polonya - çek cumhuriyeti maçıyla birlikte en zevkli geçmesi beklenen maçı ayrıca. bir tarafta formsuz almanya diğer tarafta gaza gelmiş rusya, ne kadar almanya galibiyete yakın görünse de her sonuca gebe bir maç.
kanal a 'dan naklen ve şifresiz olarak yayınlanacak maçtır.
9. dakikada almanya nın bulduğu golle 1-0 önde götürdüğü karşılaşma.
ilk yarısını almanya'nın podolski ve ballack'ın golleriyle 2-0 önde tamamladığı karşılaşmadır.
53. dakika itibariyle 2-1 devam eden maç.
rusya adına pavel pogrebnyak ve andrey arshavin'in etkili olmaya çalıştığı maç.. zevkli gidiyo, izlenmeye değer..
rusya nın en azından beraberliği kopartabilmek için kendini yırttığı maç. Rene Adler çok zor dakikalar yaşamakta...
2-1 sona eren karşılaşma.
şu sıralar hüngür hüngür ağlayıp ellerimin titremesine sebep olan, arshavin-semak-pogrebnyak üçlüsünün saç baş yoldurttuğu maç. berezutskiy kardeşler yine defansı sikmek için gelmişler dortmund'a, keltoroş ignashevich gelene gidene vuruyor, halı sahada sanki ibne herif. takımın yarısı sakat, koşan oynayan yok. yemin ederim arshavin'den çok terledim televizyonun başında. ikinci yarı oynadığı gibi ilk yarı da oynasaydı, kazanırdık lan, kazanırdık. aferin arshavin, boksun moksun ama oynuyorsun yine de hala. bu oyunla şampiyon da oluruz koçlar, böyle devam.

medvedova'lılara teşekkür de ediyorum burdan, meşaleyle şununla bununla desteklediler takımı almanya'lara gidip. aferin aferin, taraftar da arkanızda, yürüyün lan kim tutar sizi. hani gördünüz ya bir ara, elinde meşalesi olan, sırtına rusya bayrağını dolamış gençler, aha onlar işte, bizim arkadaşlar. hey yavrum hey.

aferin lan, aferin. joachim löw'e hayran kaldım ayrıca, neydi o "gelmeyeyim oraya skerim amırcığını!" bakışı. haha. aferin aferin, olacak lan!