Gelecek olan aşının iki haftalık bir test süreci var, sonra başlayacak diye biliyordum.

Ed: bürokrasiye takıldı deyular. Öyle olsun. tmm
gecikmiş aşılama tarihidir.

Çin aşısını Çinliler kendi vatandaşlarına vurdurdular mı?

vurdurdularsa eğer neden medyada bunu görmedik ya da ben mi atladım?

Bu neden ana akım medyada konuşulmuyor?
maske yalanı, tablet verilecek yalanı, günde sadece 2000 vaka yalanı... eeeee sen devlet olarak bu yalanları göz göre göre milletin gözünün içine baka baka söyledikten sonra.... aşı geldi dersin , vallahia geldi dersin, billahi aşıladık dersin, kimse de inanmaz.

hani var ya yalancı çobanın hikayesi....
ayy yazık, ciddi ciddi aşı olacaklarına inanmışlar garipler. bekleyin hele çin almanya'dan aşı alıp türkiye'ye satsın ki türkiye aşı olabilsin.
itibardan tasarruf olmaz diyenlere hatırlatın, devlet verdiği sözü tutarsa itibar kazanır.
çin'den ihracat onayı işlemleri bitmemiş henüz. çin makamlarının kendi ülkeleri içinde ihracat onayı için bürokratik işlemler devam ediyormuş.

ben son bakanlık açıklamasının yalancısıyım, gerisini bilmem.
cuma videolarına dönmesin de !..
aynı zihniyet yerli grip aşısı demişti. ithal etmeyi bile becerememişti.
dağıtamadıkları 5 maske olayına girmiyorum bile.
aylarca sakladıkları ve açıklamadıkları vakalar da cabası.

şimdi bunlardan aşı beklemek ????. aynı şeyleri yapıp, farklı sonuç beklemek gibi bir şey.

tüm dünya ülkeleri neredeyse nufüsü kadar veya en az yarısı kadar almışken, biz çeyreği kadar aldık. onlarda hala gelmedi.

ama olsun arkadaşlar; yol yaptılar.
Aşıyı ithal eden aracının dinci bir yandaş olduğu izlenimi yaratır. Mümkün. Halk sağlığı bahane, çokomello şahane.
Arkadaşlar düzeldi..
Dendi ki "11 aralik'tan sonra asilar gelecek" bugun ayin kaci? 22si. 11 aralaiktan sonra mi? Sonra. 1 subat da 11 araliktan sonra ... insanlar sozlerinde duruyor size yaranamiyorlar.
(bkz: yalan söylemede fahrettin gibi ol)
(bkz: fahrettin)
aşının başarı oranı denildiği gibi yüzde 90 lar seviyesi ise "sıradan" vatandaş olarak daha çok beklersiniz aşıları. önce sağlık çalışanları sonra emniyet güçleri sonra riskli grup falan diyorlar ama bu listenin en başında "siyasilerin yakın ve uzak akrabaları" olacak mutlaka. yakın akrabalar adam başı 50-60 kişi olur ama o uzak akrabalar nereden baksan adam başı 400-500 kişi çıkar. sırf iktidarın 300 küsür milletvekili var hesap edin işte..

yani demem o ki öncelikli gruplar bitmeden ( en fazla sayı siyasetçilerin şeyleri ) size sıra falan gelmez. siz şubat ortası falan diye düşünün en erken.
Recep tayip erdoğan aşılamanın yapılan testlerden sonra perşembe veya cuma günü başlayacağını söyledi.