bugün

kesinlikle 1 türk ve 15 kadar kürt kavgası şeklinde sonuçlanmıştır.

yer : ege illerinden birinin devlet hastanesi bahçesi, gece saat 1 suları.

ggb*, sürekli kusan ve bembeyaz kesilen bir arkadaşı hastaneye yetiştirme çabasındadır. hastane bahçesi acil girişinin önüne yanaşılır. arkadaş arabadan indirilir. arabayı ordan çekmek gereklidir ve arabaya binilir. ortalama olarak iki ton ağırlığında ve 5 metre uzunluğunda olan araçla birinci viteste hareket edilir. park yerinden bir çocuk arabanın önüne atlar. ggb, çocuğu kolaylıkla pas geçer ama panik haldeki annesi çocuğu kurtarmak için koşarken düşer. ve olaylar gelişir ;

arabayı park edip kadına doğru giden ggb'nin yanına iki esmer genç gelir. "nasıl araba kullanıyorsun ulan" şeklinde bir çıkış gerçekleşir. ggb, araba kullanmakla ilgili bir sorun olmadığını, çocuğun kaldırımdan atladığını belirtir. gençler ısrarcıdır, itekleyerek küfür etmeye başlarlar. ggb, "arkadaşımı içeri sokayım, geliyorum" der. fakat gençlerden ateşli olanı ggb'nin üzerine doğru koşmaya başlar. ggb, yaldır yaldır gelen elemana sağlamından bir tane kondurur. eleman yere kapaklanınca, arkadan gelen eleman da ateşlenir. o eleman da aynı yumruktan nasibini alınca diğerinin üzerine düşer.

ortalık bir anda kırmançi doluşur. daha yerdekiler kalkmadan (samimiyetle söylüyorum) 15 kadar elaman ggb'ye dalarlar. arada nefes almak için başını çıkarabilen ggb yere düşer. tahmini olarak 3-5 dakika arası yerde tekmelenir. bu arada hastane polisi, hastane güvenliği kılını dahi kıpırdatmamıştır. fakat her nasılsa bir anda polis gelir ve ggb yerden kalkabilir.

yerde yaklaşık 15 kişiden yediği tekmeler sonucu burnu kırılmıştır. 3 dikiş atılır. adli hekimden rapor alınır. ve fakat her nasılsa karşı taraftan sadece çocuğu yere düşen kadın ve o iki genç gözaltına alınmıştır. diğerlerinden haber bile yoktur.

hastane polisi nezaretinde karakola gidilir. karakolda ifadeler alınır. ifade alımı sonrası herkes "serbest bırakılır."

neymiş ; herkes şüpheli ve herkes müştekiymiş !

ben burnum kırıldığı için müşteki ; bir kişinin dudağını, bir kişinin de kaşını patlattığım için şüpheliyim !

onlar ; benim burnumu kırdıkları için şüpheli, kaş ve dudakları patladığı için müştekiler !

peki ya diğer 15-16 kişi? polisin bir kişiyi ellerinden zor aldığı götlek kalabalık? yok !

ha unutmadan, karakolda polislerin kalabalık güruha sakin, fakat bir başına olan ggb'ye neredeyse hakaret boyutunda konuşmaları da ayrı muamma !

millet, biz burda atıp tutalım vatan bölünmez, teslim etmeyiz diye. teslim olmuşuz çoktan. sadece haberimiz yok.

bir de, söylenenler doğruymuş. erkek erkeğe kavga etmek için, erkek olmak gerekir. it sürüsü gibi 15-16 kişi ile 1(yazıyla da bir) kişiyi dövebilmiş olmak erkekliğe değil, insanlığa sığmaz. gerçi bir mitingde sivil bir polisi linç etmeye kalkan da sizdiniz değil mi?

zerre kadar pişman ya da üzgün değilim. kırgın olan tek yer burnum da değil. olayı sadece seyreden zavallılaradır kırgınlığım. yoksa bir başıma alayınıza da giderim var. alayınızın !
adil olmayan bir musabakanın irdelenmesi üzerinedir. çoğalıyorlar dostum, sanki mitozla çoğalıyorlar ve oldukça hırçınlar.
köpeksiz köyde değneksiz geziyorlar. gittikleri yol yol değil.
çingeneleri özletir tavır sergilemektedirler. nasıl hızlı ürüyolar ise aynı hızdada kavgaya karışırlar.
edit türkler korksaydı onlarda 15 kişi bi insana girişirlerdi.
kürtlerin türklerden korkduğu sonucu çıkabilecek olay. ama insan kendi ırkından korkar mı? tabi ki hayır.
bir kurt ve iki çakalın savaşı vardı bir belgeselde. onu aklıma getirdi bu kavga.
çakal sürüsünün devamı geldi sonra.

(bkz: soydur çeker boktur kokar)
1 türk en az 3 kürt olarak gerçekleşir. (bkz: tecrübe ile sabittir)

alakasız bir anda saldırıp burnumu kırdılar. bir tanesini serdim ama sonuç başarısız oldu, yere kapaklandım, mal bulmuş mağrubi gibi sırtımda-boynumda yumrukları saydırdılar, dayağı yedim, olsun. yanımda 2 kişiyle br kürte dokunnmam çünki biz insanız. (bkz: sürü aşiret psikolojisi)
Ben diyorum "bunlar türk milletinin şanssızlığidir" diye anlatamıyorum.

Düşün bak: kürt yok. Hayal et. Hiç kürt olmadığını hayal et. Bu ülke tadından yinmez, suç işleyecek kimse kalmadığından polis teşkilatı lagvedilirdi.
Zira olayı çekmek istediğin yere çekerek,ve bazı siyasi olaylarında vermiş olduğu bir etkiyle neden ''Kürt'' lere karşı tepkisel bir güdüyle yazdığını anlamış değilim.Eğer zeytinburnu,avcılar,gaziosmanpaşa gibi semtlerde böyle bir olay yaşasaydın ve karşındaki ister kürt,türk,roman,ermeni olsun 15 kişinin seni yine patates püresi yapması muhtemeldir.Şimdi asıl korkulması gereken konu ülkede böyle olaylar patlak verirken bazı halktan insanların milliyetçilik duygusunun kabarması ve gelip oraya buraya püskürmesidir.Lütfen olaya,olaylara kürtlük kimliğine karşı önyargıyla yaklaşmayalım,yaklaştırmayalım.Şimdi beyin hücreleri tam meyvesini vermemiş türk arkadaşlarım eksiler,sizlerede sesleniyorum deveye sormuşlar neren eğri deve demiş ben bonzai içerim.
(bkz: 15 kişiye saldırdım)
memleketin her köşesinde yaşanan kürt vahşiliğinin bir diğer halkasıdır, bu vahşi yaşam tarzlarının hala şehir yaşamına ayak uyduramamış olmasından kaynaklanan ve aksi mümkün olmayan bir durumdur.
kürtlerin asla teke tek kavgaya götü yemez. eğer tek ise de ; muhakkak arkada bir yerde arkadaşları, akrabaları vb kimseleri vardır.
şimdi beyin hücresi (hücreleri demiyorum çünkü çok hücre olduğunu sanmıyorum) tam meyvesini verememiş insanlar ; "bazı siyasi olayların verdiği etkiyle verilmiş tepki" diyerek olayı minimalize etmeye çalışsa da; olayın o kadar basit bir nedenle püskürme olmadığını ortaya çıkaralım.

- üzerinde ekmeğini yediği ülkeye ve askerlerine pusu kuranlar mars'lı mı?
- sivillerle dolu otobüsü ateşe verip gencecik insanları katledenler patagonya'lı mı?
- bastığı köylerde çoluk çocuk demeden katleden pezevenkler paralel evrenden mi?

bu terör yanı.

bir de sivil yanı var ;

- sokaklarda terör estiren otopark yani değnekçilik işleri kimin elinde?
- bar, pavyon, kadın ticareti(pezevenklik) kimlerin elinde?
- zeytinburnu,avcılar,gaziosmanpaşa gibi yerler ve tüm türkiye genelinde basit bir kavgaya bile onlarca kişi girmek kimin huyu?

listeyi daha da uzatırım, ama bu sefer de "yargısız infaz yapıyorlar komşulaaarr" diye eziklenirsiniz.

herkes biliyor kimin ne bok olduğunu. bazı siyasi olayların verdiği tepki değil artık yaşananlar. herkes farkında. bir cami duvarına işeyenler farkında değil.

deveye sormuşlar neden boynun eğri diye, devletten yardım bekliyorum demiş. artık deve nereliyse !
sürü halinde yaşamanın getirdiği davranışlardan nasibini alan insan demeye dilimin vardığı yaratıkların davranışı. Şaırmıyorum artık. Her işini kaba kuvvet ve sayısal çoğunluk üzerinden çözmeye alışmış, güçlü olana biat edilen bir kültürde yetişmiş insanların yaptıklarına şaşırmıyorum.

Evet ırçılık yapmayalım. bir kaç kişi yüzünden tüm bir ırkı yargılamayalım ama otuz küsür senelik hayatımda ulan yüzde 95 de aynı çıkmaz ya bir millet. Şöyle de bir realite var.

Şekreri kaynatsan olur mu şeker ?
Cinsini siktiğim cinsine çeker.
izmir bostanlı civarında sahil kenarında çiğdem yerken, bir çocuk geldii, tahminim 12-13 yaşlarında, üstü başı kirli... ayağıma yakın bir yere düşer gibi yaptı. sonra asıl amacını anladım, ayakkabıma yapıştı ve başladı elindeki süngerle parlatmaya... ayağımda spor ayakkabı var birde. her neyse ben çocuğa napıyon lan spor ayakkabımı haşat ettin diye bağırdım ve itekledim. çocuk tam tiyatrocu başladı yerde tepiklenmeye. neyse başladı küfür etmeye, sanırım kürtçe küfür ediyordu. 2-3 dakikaya kalmaz çalıların arkasından insanlar çıkmaya başladı. karınca gibi çoğaldılar. biz 3 kişiyiz onlar 5 ve gelmeye devam ediyorlar. kürtçe konuşmalar devam ediyor. tırstık... o sırada zabıta geçiyordu sahil yolundan. sanırım çalıların ardından gelenlerin bazıları midyeciydi, onlar direk tüydü, biz de ucuz atlattık. mazallah kavga da edilmez ki direk çoğalıyorlar..
şaşırılmamış olydır. zira kendi aralarında kavga ederlerken de asla teke tek dövüşmezler. bir kişiye beş kişi saldırır, o bir kişi yine beş kişi bulup o gruptaki bir kişiyi kıstırır bir yerde.
eğer o türk ülkücüyse iti köpeği toplayıp köpek sürüleri rasındaki bir kavgaya dönüşecektir o kavga.
biraz kan, biraz kırık burun.
(bkz: gibi geliyor bana) rumuzlu yazarımıza geçen temmuz ayında 15 kürdün saldırması ile neticelenmiş adli vaka. anlatıldığına göre polisin ihmali veya kastı iddia edilmektedir. (#12482720)
(bkz: it sürüsünün arasından kalan genç)