kontör dolandırıcılarının ülkede cirit attığından haberi olmayan yurdum insanı...

http://www.8sutun.com/1-s...-dolandırıldı_106685.html
bi miktar kerizlik gerektirir.

1- kredi kartı eğer gerçekten birilerinin eline geçtiyse ve kullanabiliyolarsa* seni aramazlar.

2- farz edelim ki aradılar, yapacağın ilk iş adamlara para göndermek değil bankanı arayıp tüm işlemlerini durdurmak olmalı.

3- eğer sen bunları yapmayıp adamlara 65.000 lira gönderdiysen, geçmiş olsun.

bu arada bir saatte 65.000 lira kaptırmak büyük başarı.
--spoiler--
a.k, mesai bitimine az bir süre kaldığını söyleyerek, altınışık'tan kontörün değeri olan 65 bin 160 tl'yi istedi. bunun üzerine dolandırıldığını fark eden altınışık, yanında bu kadar parasının olmadığını ve parayı ödeyemeyeceğini söyledi.
--spoiler--

asıl acınası yer burası. yahu adam hala dolandırıldığını anlamıyor ta ki görevli yüklemelerin parasını isteyene kadar.
kontör yada para yüklemeyi bedava mı sanıyordur nedir.
haketmiş diyecem ama uyanık gezinen dayımı da 2 bin lira civarı tokatlamışlardı zamanında.
bu sebeple geçmiş olsun ve allah yardımcısı olsun diyorum vatandaşımıza.
yalan haberdir. daha doğrusu adam yalan söylemektedir. bu kadar salaklık olmaz çünkü. sistem şu şekilde işlemektedir.
en yakın ptt şubesine gidiniz. seri bir şekilde belli cep nolarına 180 er lira para yatırın. bir noktada veznedar sziden parayı isteyecktir. ona da paranın kendi hesabına yatacağını birazdan ödemeyi yapacağını söylersin. abi kıllanır senden ve daha fazla havale yapmaz.
bu nokta da dolandırıldığını, seni birilerinin arayıp hedö höde şöyle böyle yap dediği yalanını uydurur ve seni arayan numarayı polise filan verirsin. bu durumda senle ptt arasında siktin sene sürecek ve pek de bir sonuca bağlanmayacak olan alacak-verecek davası açılır. dolandırıcılıktan ceza almazsın.
dolandırılan dayının da tezgahın içide olduğu güzel bi olaydır. zekice ama çok değil.
dolandırılan kişinin haddiden fazla zengin olduğunu gösterir. ha bir de dolandırıldığı için üzülmeyene ne denir o tanımı bulamadım şu an.