bugün

bazıları şakalardan bıkmış usanmışken bazılarınsa şakalara hasret kalması durumudur.
ayrıca bugün başıma gelen olaydır. hatta sözlüğe girmesem 1 nisanda şaka yapıldığını bile hatırlamayacaktım.
tuhaf.
gece 00.00'da burda olaydın da göreydin buraların halini dedirten durumdur. buraları entryler doluydu, hepsi de ağız dolusu küfür doluydu, hatta moderatöre bir küfür sallama hakkı bile tanındı. ama gün içinde başka da şaka yapılmadı. yılın tek şakası uludağ sözlüktendi bu sene.
(bkz: nerede o eski 1 nisanlar)
bugün çok güzel bir şakaya şahit oldum... şirketteki bir arkadaşımın karısı daha bir hafta evvel aldıkları son model kaskosuz arablarıyla kaza yaptıklarını ve arabanın çekiciyle çekildiğini haber verdi... arkadaş ise yılın haykırışını yaptı... ancak sonunda 1 nisan diye kötü kötü kahkaha seslerini duyunca karısına veryansın etti... işim gücüm var böyle şakamı olur şu bu...
mutlu insanlar şaka yapar.
benim için geçerli olmayan durumdur.az kalsın kalp krizi geçirrecektim ve geçirtmek için de birkaç teşebbüsüm oldu.
başıma gelen olaydır. gerçi bir arkadaş ''günün anlam ve önemini belirten bir şaka yapabilir miyim hocam? '' diyerek yeltendi ama sınıftan yükselen sesler ve atılan uçaklar arasında çocuğun sesi de kayboldu gitti. evet, 1 nisan bizde böyle geçti...
keşke yapılmasaydı dedirten şakaların olması daha kötüdür kanımca.
hemen bugünümden bir kesit veriyim:
sabah erkenden kalkılmıştır. haftanın son 3 günü yaptığım gibi stajıma gitmekteydim.
geç kalıcam diye bir telaş bir telaş. şirkete vardım ve departmana doğru yol aldım.
ışıklar kapalı, kapı kilitli. devamını anlamışsınızdır.
ama ben bugünün 1 nisan olduğunu bile bilmiyordum. yüzümde uykusuzluğun verdiği "iş yok mu lan acaba" saçmalığıyla yarı gülen bir surat ve "boşuna geldik o kadar yolu" diyerek üzülen ben kapıyı tıklattım açmaya çalıştım ama yok. derken teker teker toplanmamızla herkesin durumu çakması bir oldu. ve birden açılan kapının önünde koskoca müdür. nisaaaan 1 dedi.
ve suratlarda sahte bir gülüş. bense hiç istifimi bozmadan pc me geçip paşa paşa maillerime baktım. gerçekten ağlanılası bir durumdu.
not: evde denemeyiniz.
hiç yaılmasa 'ulan bugün bir nisan değil miydi, neden kimse şaka yapmadı, çok ilginç' demeyeceğim hededir.
(bkz: hayattan ve her şeyden anında soğutan şeyler)
başlı başına bir şaka olan durumdur.*
yani hiç olmazsa insan sevgilisini cepten ödemeli arar, seni terk ediyorum der. o bile yok, var sen hesap et.
yerli malı haftası gibi tarihe karışan hadise .
bunu görmemiş olması muhtemeldir. (bkz: miss turkey 2010)
Birsürü aptalca şaka yapılmasından iyidir.
uğraşılan aptalca ve bi o kdr zahmetli şakamdan snra erkek arkadaşımın ne kadar lüzumsuz insanlarsınız diyerek beni ve ev arkadaşımı aşağılaması.
Çok ilginçtir ki son zamanlarda insanlar öyle bir moda girmişki şaka bile yapamıyor *
güzelliktir. sınıf birinciliği, kırmızı kurdeledir.