bugün

komaya girip uyansa Günümüzde aç kalacak olan nesildir. Enflasyonun da tavuğun da mına koyim.
Vay amk lüks yerlerde 1.50 lira olurdu pahalı diye yemezdik.
Ayran desen 25 kuruştu.
Şimdi 50 kuruş aşağısını cebimize koymuyoz.
sıhhiye köprüsünün altını mesken tutmuş nesildir.
yemin ediyorum yarım et döner + kutu pepsi 5 liraydı ve “çok pahalı amk yaa” diyoduk ortaokullu halimizle. nereden bilelim bu hallere geleceğimizi...
25 kuruş daha verip yanına da ayran alır böylece lükse kaçardım.
Lezzetli yılllardı.
Var olsunlar..
ölmediğine kesinlikle şükretmesi gereken nesildir.
50 kuruşa aldığımı bilirim. ilkokulda.
1 liraya et döner ayran yediğimi bilirim.
Tavuk döner candır gerisi heyecan.
Eminönü'nde uygulanan tarifeydi bir zamanlar. Şimdi en kötü 7 8 TL bi tavuk döner ayran. Tavuk dediğimde 50 gr tavuktan hallice bişey
Vücudu her türlü virüs ve bakteriye bağışıklık geliştirmiştir. Hatta Korona bulaşsa, senin amuğa goruh der iki tokat sallar gönderir.
1 lira 25 kuruşu meşhur peynircide az yemedik.
hiç ayran yemedim ama 1 liraya eminönü'de tavuk döner, üsküdar'da sosisli, kadıköy'de kır pidesi çok yedim.
1 liraya zorla maske taktırılan bir nesile evrildik. çok üzücü çok.
istanbul'da öğrenci iken seyyar lahmacun yerdik.o zaman tavuk döner yoktu.
1 liraya tavuk döner ayran alırdık arkadaşla espiri yapar kakır kakır gülerdik zaten içinde et varla yok arasıydı. arkadaş bu salata ve pilavlar meyhanelerden kalanlar sabah toplayıp bunları dönercide bize veriyorlar diye espiri yapıyordu. 50 kuruşa da kır pidesi satılıyordu. çocukluk aklı şimdi olsa kesinlikle yemem. zaten tavuk yemiyorum. dışarda salata da nasıl yıkadıklarına emin olmadığımdan.
20 tl ile pazar alışverişine gidilen dönemdir aynı zamanda. Vay be ne günlerdi. Şimdi kirazın kilosu 15 tl!
tavuk döner 1 lira ayran 50 kuruştu. hey gidi hey. 2000li yılların sonlarında 2 lira olmaya başladı bu sayı.
görsel
gerçekten de güzel günlerdi. martı eti değildiyse tabi..
500 000 liraya yemişliğim var o zamanlar böyle her köşe başında dönerci çiğ köfteci yoktu.
Ah ah ne güzel günlerdi be.