bugün

depar atarak gerçekleşecek durum.
osmanbey'den taksim meydanına yürüyerek 14 dk da ulaşmaktır. *
Yamulmuyorsam 8,5 km/s hızla ilerlemektir.
1 km 10 dakikada yurume hızıyla oluyorsa koşma ve hızlı yürüme hızında olacak eylemdir.. önemli olan kaç km o hızda yürünür?
1000 metre / 7 x 60 s = 1000m/420s
= 2,3 metre/ saniye

yani saniyede yaklaşık 2 buçuk metre yürümek gerekir ki normal bir adım en fazla 1 metredir. koşmak gerekir neticede.

çok zor olan eylem.
olimpiyat şampiyonu yapacak özelliktir.
Hızlı adımlarla gerçekleştirilebilecek eylem.
yürümenin tanımını saniyede bir adım atmak olarak yaparsak,
1 km yi 7 dakikada almak demek de saniyede 2.3 metre yol almak ise,
adım atma sırasında bacaklar arasındaki maksimum açının 60 derece olduğunu varsayarsak,

bacak boyu 2.3 metre olan bir insan için gayet sıradan ve normal bir olaydır.

evet.. üşenmeden otobuste elime kalem kağıt alıp bunu düşünüp hesapladım.

(bkz: trafiğin insanlara yaptırdıkları)
tempolu ve hızlı adımlarla mümkün olma ihtimali düşük olan durum. fitlik testi diye geçen cooper testinde bile 6 dakikada 1 kilometre yol katetmişseniz idare eder durumdadır fitlik seviyeniz. Genelde hızlı koşarak 6 dakikada 1.2 kilometre yol katetmek çok iyiyken, 6 dakikada 1.5km yol katetmek mükemmeldir. tabi toplamda yani 12 dakikada 2.4km ve üstünde koşuyorsanız mükemmelsinizdir fitlik açısından. benimse 12 dakikada 2.20km yol katetmişliğim vardır ki iyi denebilir.
Yetişmen gereken bir sınavin varsa hiç zor olmayan eylemdir. Biraz terler, biraz söversin o ara ama olur o kadar.
normali 12 dakikadır. o yuzden pek de zor olmayandır.
(bkz: uzun yürüyüş)
hızlı yürüyenler için ulaşılabilirdir. ben de biraz hızlı yürüdüğümden 9 dakikada falan almıştım. androide google tracks indirip mesafe hız seçeneklerine bakabilirsiniz. özellikle bazı programlar var daha ayrıntılı olarak veriyor özellikleri.
1 kilometreyi 7 dakikada yürümek arkaya motor takılmış gibi birşey olsa gerek .
2 kilometreyi 14 dakika da yürümektir.
doping ister.
normal tempolu bir yürüyüşte 1 km beş dakikada yürünür. yavaş yavaş yürümektir.
2.5-3 metrelik adımlarla koşulduğu taktirde 5-6 dk'da halledilebilecek eylemdir.
cooper testini denemesi gereken şahıslardır bu tür kişiler.
yurumek demissinde bu bildigin ucmak kardes.
mümkün değildir 1 kmden bahsediyoruz burda yürüyen var mıdır ki acaba diye sordum aklıma bolt geldi.
göte motor takılırsa imkanı vardır.
kosu bandinda hiz 10 da 7 dk da kosarak tamamliyorum.
45 numara bebek mezarı ayakla mümkün olabilir diye tahmin ediyorum.
PiTBULL KOVALARSA GERÇEKLEŞiR.