bugün

Ramazan ayında ortaya çıkan toplum kesimidir. senenin 11 ayı içer rakıyı, birayı vurur malın gözüne ama ramazan geldim mi, kalkar sahuruna girer imanın içine.
ulan bu ne samimiyetsizliktir be! bir şey sana günahsa her zaman günahtır, bunu senin bir ayı yapmayınca arındım falan mı sanıyorsun? içinde varsa hep yap eğer bundan korkuyor ya da utanıyorsan hiç yapma. yani '' ya inandığın gibi yaşa ya da yaşadığın gibi inan'' böyle basiretsiz böye bedbaht bir sürükleniş içinde ne elde edilebilir?
haram ye, zina yap, kul hakkına gir, küfret, dünya meyiyle aşk et, aşk meyiyle meşk et, kalp kır, hüzün yarat ama ramazan girdim mi duuuuur. ''tövbe'' de.
yapmayın arkadaşlar hepimiz din kardeşiyiz!!!
Birde her ıftardan sonra ot içen musluman tayfası vardır..onlar daha acayıplerdır.
kendilerine müslümandırlar, kimseyi bağlamazlar.
islamın beş şartından birini yerine getirmeye çalışan insanlardır.
- bir aylık müslümanlık deyimi sadece ramazan ayında namaz kılan kötü alışkanlıklarından uzak duran fakat ramazan ayı bittikten sonra artık hiç bir şey günah değilmişcesine günahlarla dolu yaşantısına devam eden insanlar için kullanılır. fakat şunu da unutmamak lazım
-islam da zorlama yoktur ve her koyun kendi bacağından asılır.
(bkz: ramazan sofusu bayram orospusu)
(bkz: din allah ile kul arasındadır)
kimi o 1 ayda hiç anlayamayacagın iyiligi alır kişinin 11 ay degil 48 ayda yaptıgı ibadete bedel olur ki kalkıp böyle bir zerzenişe kimsenin hakkı yoktur. o durumun sonucunu kimse bilemiyecegi içindir ki önemli olan iyi niyeti bozmadan elden geldigince düzgün yaşamaktır.
başkalarının inançlarına karışmadıkları sürece ne b*k yerlerse yesinler müslümanlarıdırlar. elleşilmemelidirler.
(bkz: elleşme)
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
kimsenin inancı kimseyi bağlamazda, böyleleri adama '' din sezonluk yaşanır mı be kardeşim? ''dedirtir insana.
ay bitiminde orgy partisi başlar.
1 ay boyunca müslümanlığı kavrayarak, islam' ın hoşgörüsüne inanarak ve yaşatarak inandığı takdirde bizim memleketteki nice 60 yıllık müslümanlardan üstün olacak kişidir.

sırf benim için mi? hayır. üstünlük takvadadır demişler efenim. hani benim bazı amaçlar ile karalamaya çalıştığımı falan sanırsınız aman deyim.

hani bilgilendirmek için söylemek istiyorum, müslümanlık 7/24 kahvede çene çalıp, hiçbir üretim yapmadan yaşayıp, sonra da milletin karısına kızına laf atmak veya yaptıklarını kafasına göre değerlendirmek değildir, müslüman olmayanı dışlamak, müslüman olmayana eziyet etmeye çalışmak hiç değildir. o kadar müslüman olan nicelerimiz bugünlerde inanmama özgürlüğünü kullananlara kafayı takmış durumda olduğundan umarım bu sözlükten bir kişi dahi olsa okur da hayatında birşeyler yoluna girer.
--spoiler--
rakı şarap içiyorsam sanane

yoksa kimseye bir zararım içerim

ikimiz de gelsek kıldan köprüye

ben dürüstsem sarhoşken de geçerim
--spoiler--

(bkz: saağaaaneee laaaa sağaanee olm)
(bkz: hibrit müslüman)
islam inancına göre her insan islam fıtratıyla doğduğundan 1 aylık olan her bebe.
(bkz: 1/12 vs 0/12)
sanırım 1/12 yi tercih etmeliyiz.
(bkz: sen kimsin ki orucumu sorarsın)
(bkz: herkesin 1 ayına karışan) yapma. sanane. demek daha doğru olacak.
(bkz: allah ile kul arasına girmek)
Kendini dinin sahibi sanan, samimiyetsiz ve hoşgörüden yoksun yazar söylemidir. Bir de şizofrence kendini haklı çıkarmaya çalışmıyor mu bu densiz yazarlar, yeme de yanında yat. Sanırsın ki bir kendisi müslüman, her şeyi iyi bilen sadece kendisi. Başka saçma sapan yorumlarda görüşmek dileğiyle...
(bkz: sanane)
olsun da bir aylık olsun dedigimiz kisilerderdir.
12 ay namaz kılıp, tüm ibadetlerini yerine getirip sonrada iki yüzlülük yapan insan olacağına, 1 ay sadece ibadetiyle meşgul olan insandır. haa böyle yapması iyi midir peki? orasını tabikide allah bilir.
dogmalarını eleştirince, ciyaklayan insan topluluğudur.
(bkz: sanane)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar