bugün

klasik olacak ama önemli olan boyu değil işlevi diye bir söz duyulmuştur illa ki. boyunun trilyon misli iş yapan adama gururla ulu önder de, gazi de, mareşal de denir.
bu ünvanları beleşten almaya çalışanlara ne denir orasını ben bilemiyorum.
biraz gülünç olan durumdur. umarım yurtdışında falan merak edip google'dan boyuna bakmıyorlardır. adama gülerler.
devede de boy var.
1.74 boyundaki adama deniyor 1.69 değil.
1.74'tür o 1.69 olsa duramazdın.
Mustafa Kemal Atatürk, ulu önder sıfatını boyuyla değil; fikirlerinin yüceliğiyle, yol göstericiliğinin kudretiyle aldı.
Bu sıfatı ona halkı verdi.
Böyle başlıklar görünce durup bazı şeyleri hatırlatıyorum kendime.
insanlar okumuyor Türkiye'de. Tarihi siyasetle öğrenmeye çalışıyor, dedikodu ve propagandaları bilgi kaynakları haline getiriyorlar.
Sözlüğe üyelik alımları için basit bir iq testi yapılması şart artık.

ps: IQ seviyeniz düşük diye mi eksilediniz lo?
herkes tarafindan kandirilan kisiyi lider adletmekte ayri bir beyinsizlik örnegi.
isterse 1.49 olsun, önemli olan işlevi.
Ak-it ve ahaber'e haber kaynağı, misvak paçavrasına mizah dergisi, tayyoya dünya lideri, fesli bunağa bilim insanı demekten evlâ olan durum.
Atatürk'ün boyu 1.69 değil 1.74'tür. 100 yıl önce tüm milletlerin boy ortalaması günümüze göre daha kısaydı. ilaçlar ve hormonlu gıdalarla bu hale geldik.

Liderlik boyla olsa Sultan Kösen galaksi imparatoru olurdu amk.
görsel
1.69 bıyındıkı ıdımı ılı ındır dımık.
kuran kurslarında tecavüz eden ak-it ler ne ceza aldıydı ?
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)

bence yeterli ve küfür etmedim...
boyuna değil işlevine bakacaksın. 7 düvele diz çöktürmüş, külleri bile kalmayan bir toplumdan yeni ve modern bir ülke kurmuş, halkına efendiler diye hitap edip tüm ömrünü onlar için geçirmiş birine tabi ki, başkomutan, ulu önder, dünya lideri diyeceğiz.

not: birde en önemli özelliği kimse tarafından aldatılmamış, kimseyi de aldatmamış bir liderdir, saygılar...
Biz 1.74 boyundaki "adama" ulu önder diyoruz ama yine de siz bilirsiniz.
Bazı insanımsı yaratıklar validelerini hiç mi hiç sevmiyor.
dincileri asmıştı ya

boyu yetiyormuş demek ki.
görsel
görsel
boyu değil işlevi lafının en anlam kazandığı kişiyse demek ki.
Size kac santim lazim ?
boyuna değil işlevine bakın. yarar geçer dikkat edin.
Bunların dedelerinin içlerinde gezdirmiştir.
Mustafa kemal atatürk'ün boyu 1,74 bu sebeple 1.69'luk ulu önder'in kim olduğunu çok merak ettim...
Apo itinden bahsediyor sanırım...
napolyon bonapart ya da benito mussolini'den bahsediyor sanırım.