bugün

Kim ne derse desin doğru olanı yapan insandır. Bir kere eli yanmıştır. Bunun pintilikle alakası yok. insanlar kendisinin olmayan şeyleri hoyratça kullanmayı çok seviyorlar afedersiniz. Eğer bunun için arkadaşınız size gönül koyuyorsa bırakın koysun.
veririm ama geri istemekten de çekinmem, verdiğim kitabı 1, hadi okumaya zaman bulamiyosa 2 ay içinde geri isterim. gerçi benim kitap okudugumu bilen bile yok dolayisiyla kimse isteyemez.
kitaplığımdan eksilen kitapları sayınca, artık ben de o insanlardanım. (bkz: serenad) geri gelseydi bari.
Akıllı insandır. Kime verdimse geri alamadım. Vermeyin.
Akıllı insandır . Ödünç vermek dostluğu bozan bir eylemdir maalesef .
Ödünç verileni geri getirmeyenler kadar gıcıktır.
Öhöm öhöm...

Vakti zamanında sorumsuzun birine bir kitap vermiştir hiç yüzünü dahi görmediği başka birisinden geri gelmesini beklemiştir. Elden ele gezen kitapta ne kapak kalmıştır ne katlanmamis bir sayfa.

Sonra biz pimpirikli oluyoruz. Yok ya!
Ödünç vermem ödünç verince geri gelmiyor zaten direk hediye ederim en azından geri gelmeyeceğinden emin oluyorum.
Benim. Ödünç kitap vermeyi hiç sevmem. Kitaplarımı düzgün okurum, hor kullanmam. Başkası ya üstüne kahve dökerse? ya hunharca kıvırırsa? Ya sayfalarını kırıştırırsa?

Kitaplarını güzelce okuyanlara verilebilir ama herkese verilmez.
Benim bu. Gelmiyor geliyor mevzusu değil okumuyorlar arkadaş. Hakettiği değeri vermiyorlar.
Çoğu geri gelmiyor. Isteye isteye zorla aldıklarımı da gavur malı gibi kullanmış oluyorlar.
Adam gibi okuyup getiren yok mu? Var tabi. insan gibi okuyacağını bildiklerime veriyorum.
benimdir.

Kitabı verdiğim insan kitabı okumuyorsa beni rahatsız eder. Özellikle verdiğim kitap önyargılardan dolayı okunmuyorsa hiç çekinmeden, utanmadan kitabımı isterim. Sonuçta kitap önyargılarla okunmaz. Hem bunun haricinde kitabı verdiğinizde okuyan kişi kitabınızı okurken sizin gibi özen göstermez. Kitabı okurken altını çizen, rulo gibi kıvıran üzerine birşeyler döküp leke eden lüzumsuzlarda var. Böyle insana nasıl kitap emanet edeceksin..? Özellikle benim gibi kitaplarına çocuğu gibi bakan biri hiç ama hiç veremez.
yurtta oda arkadaşlarımın alayına birer ödünç kitap vermiştim sırf okuma oranını yükseltmek için ama asla rahat bırakmadım adamları. "düzgün tutun kıvırmadan okuyun." vs.

uyarmasam kitabın ırzına geçecekler, arkadaş kitabın kapağını arkaya doğru kıvırıp anasını silkmenin anlamı yok.
Ödünç kitap ödünce verilmez felsefem budur*
Verdiğinde kitabın geri gelmeyeceğini ve verdiği kişi de okumayacağı için kitabın heba olacağını bilen insandır. Kitabı aldığında gerçekten didik didik okuyup verimlendirecekse, kendine ve topluma katkısı olacaksa bütün kütüphanem fedadır.
Benimdir bir kütüphane dolusu kitap verdim hiçbiri geri gelmedi.
Kitaplarını her şeyden çok seven insandır. Okumak isteyen gitsin alsın, kimse kimsenin kitabına dokunmasın.
Bencilin tekidir.
Ver gitsin lan,Başkası da aydınlansın.okuduğun kitaplardan biraz ders al denilesi mahkukat.
Ya geri gelmez ya da ağzına sıçılmış halde gelir. Bunu bilen şahsım kimseye kitap vermez.
vermedim vermem. geri gelse de vermem. en yakın arkadaşıma da vermem. benim kitabım ayrıca neden veriyim? donumu veririm kitabımı vermem. Çok sık hediye ederim ama siz de edin. hem kitap özel vermeye gerek yok hem de hediye edince karşındaki insanın da kitabı özel oluyor hem de yazana ve yayıncıya destek oluyor. ödünç verme hediye et!
Tutunamayanlar'ım gitti tutamadım.
Vermem.

istediği kitabın aynısı alır hediye ederim ama vermem.
Valla ben de vermem. Kitaplarım benim çocuğum gibi. Bir baba çocuğundan ayrı kalabilir mi.
Vermem, hediye de etmem.

Az gezin o cafe senin bu cafe benim, az zıkkımlanın sigaranızı alkolünüzü gidin alın.

Verdiğim hiç bi kitap geri dönmedi.
ödünç verdiğim kitap benim davrandığım gibi özenli davranılmadığı için kapağı, sayfaları yıpranmış geldi. ben zarar görmesinler diye ciltleyip okuyorum. bu durum nedeniyle ödünç vermiyorum. gayet haklı bi sebep bence.