bugün

Kapıyı kapat şarkısı ile çıkış yapmış emel müftüoğlu'nun minik yavrusudur. *
emel müftüoğlu'nun kızı olup, annesi tarafından müzikle uğraştığının ,kendi şarkılarını yazdığının reklamı yapılan fakat çok tek düze şarkı söyleyen kişiliktir.
kısmen başarılı ilk ep'si çağrı adıyla 2009'un sonbaharında çıkmış yeni şarkıcı. kendisinin tek hatası sinan akçıl ile çalışıyor oluşudur. sinan akçıl'ın çalıştığı müzisyenlerin albümlerine avamlık katan bir müzisyen olduğunu bilebilmesini umardım. oysa alper erinç elinden geçmiş, kaliteli şarkılarla ve alternatif yönü ağır basan bestelerle bir ep ya da albüm yapsaydı eminim ki daha iyi bir iş koyacaktı ortaya. sesi de köşesinden kenarından fiona apple'ı andırmıyor değil hani. neden bizim fiona'mız olmayı seçmedi de sinan akçıl'ın pop/rock/arabesk/grek gibi karman çorman bir sounduna takıldı kaldı bilemiyorum.

ikinci albümünde bu hatasını telafi eder ve birileri kendisine bu tavsiyelerde bulunursa güzel işler ortaya koyacağından şüphem yok.

başarılar.

edit:

kendisine ulaştım ve çok kibar ve şirin biri olduğu izlenimini uyandırdı bende. yukarıdaki entryde yazdıklarımı bir bir kendisine söylediğimde "sinan akçıl ile 15 yıldır arkadaş olduğunu ve onun müzisyenliğine gerçekten değer verdiği için çalıştığını" söyledi. fiona apple'ı çok seviyormuş ve gücüm yok pek yakında kliplenecekmiş.

uludagsozluk magazin ekibi sundu.
üzerinden (bkz: sinan akçıl)'a çamur atılmaya çalışan şarkıcı.

(bkz: yazık günah ya)
emel müftüoğlu isimli anasından hiç haz etmememe rağmen başarılı bulduğum kızcağız.sözleri biraz basit olsada soundu güzel.
son zamanlarda masumane ses tonuyla kendini dinlettiren emel müftüoğlu yavrusu. umarım böyle akustik altyapıyla çok daha güzel işler başarır ilerde. dinlendirici seslere ihtiyacımız vardı hep birbirine benzeyen arabeskimsi ses tonlarından sonra.
''kendine müslüman'' nitelemesinin cuk oturacağı bir hanım kızımız.

bir gazetenin ekinde ''ünlü,oyun bağımlıları'' adı altında bir haberde bu hanım kızımızlada röportaj yapılıyor, hanım kızımız küçük yaşlardan bu yana tam bir oyun manyağı olduğunu, ps2,ps3,psp oyunları oynadığını falan söylüyor, röportajın en sonundada'' duyduğum kadarıyla ps3 ün çipi kırılmış, buda demek oluyorki artık oyunları bedava oynayabileceğiz'' demiş.

sen bunu söyledikten sonra, ben seni eğer ''korsana hayır'' temalı herhangi bir etkinlikte ya da söylemde görürsem sana hangi gözle bakmalıyım güzelim benim.
müzikte annesi kadar özgün işler yapabilecek mi merak ettiğim şarkıcıdır. emel müftüoğlu yani boru değil, kız kafadan artı ile giriş yapıyor piyasaya ama ne yapar bilinmez tabii, bir "hovarda" bir "korkuyorum" ya da bir "faka bastın" gibi 90larda ikon olmuş işlere benzer işler yapabilecek mi cidden merak etmekteyim.

sesi "eh işte" dedirtir. "film metini" şarkısı dinlenebilir. bir de pop değil de şöyle başka müzikler yapsa daha fazla dinlemek isteyeceğim şarkıcıdır.
kelly brook'a olan benzerliği de gözlerden kaçmaması gereken sanatçı.
anasının* da öyle hayranı falan olmama karşın şunu söylemeyi borç bilirim: tırnağı bile olamaz.

haaa, ana-babadan ötürü şarkıcı olan şevval sam ve aylin livaneli gibilerinden iyi olabilir. ama iyi işler yapmak istiyorsa çıtayı çok daha yükseklere koyması ve kırk fırın ekmek yemesi gerek.

bunlar dışında; sesi anasınınki gibi hafif kırık ve naif bir havası var ama daha pes. anası 90'ların başlarında çocukluğunu v.s. geçirenlerin zihinlerine kazınmıştı bakalım kızı 2010'ların başında çocuk olanlar için böyle bir anlam ifade edebilecek mi.
ilk ve tek albümünü anneannesine ithaf etmiş şarkıcı. albümünün aranjörlüğünü sinan akçıl yapımcılığını annesi emel müftüoğlu ve prodüktörlüğünü ise izel üstlenmiştir.
27 aralık 1987 doğumlu, aynı zamanda şarkıcı emel müftüoğlu ablamızın da kızı olan genç şarkıcı.

bana dokunma isimli çalışması oldukça hoş olmuş.

buyrun dinleyelim;

http://www.youtube.com/watch?v=ayJRFlnvkdo
tatardır. çekik gözlüdür annesi gibi. sempatiktir.
Yeni çıkan şarkısını bulmak nasip olmadı.
görsel

Kendisine seneler evvel ya tv de ya pc de denk gelmiştim. Dün de “çagi, çağlayan” kelimeleri üzerine yoğunlaştığımda adı aklıma gelmişti. Gugıl amca ile sevdiğim iki şarkısına kavuştum ve playlistime ekledim. Sesi ve kendisi gayet güzeldir. Piyasadaki yeni yetme götten çıkışlıların eline verebilecek seviyede kalitelidir.

Sensiz : https://m.youtube.com/watch?v=nDTbG_PK8u4

Bana dokunma : https://m.youtube.com/watch?v=Zd9bmfLlc7Q

iki şarkısının da izlenme, dinlenme, görüntülenme sayıları toplamının 300.000 i geçmiyor oluşu üzücü.
Aşka inancım kalmadı. Hiç sadık erkek yok demiş.

https://www.posta.com.tr/...c-sadik-erkek-yok-2256981

beni tanımamış demekki. *
39 yaşında olmasına rağmen daha genç gösteriyor.
bugün doğum günüymüş.
emel müftüoğlu'nun şarkıcı kızı.

(bkz: gücüm yok)