bugün

entry'ler (29)

hosting123

web sitemizi oluşturduğumuz cloud hosting sağlayıcısı. bu kullandığımız kaçıncı hosting bilmiyorum ama şu an gayet iyi gibi.

yazarların ruh hali

yorgun ve umutsuz.

türkiyede olmayan şeyler

huzur. daha hiç bulamadım.

kitaptan para kazanılır mı

hep merak etmişimdir acaba türkiye’de zengin bir yazar var mıdır ne kadar kazanıyorlar. yayın evinin verdiği paylar oldukça düşük onu biliyorum fakat mesela 10bin satış ne kadar kazandırır yazara.

bilen aydınlatsın.

blog yazarak para kazanmak

Özellikle ilgilenmekten hoşlanılan bir konu üzerinde blog yazarak kesinlikle mümkündür.

php nin meslek lisesi dili olması

sürekli ayni şeyi tekrarlayarak kendini küçük düşüren asıl sensin. yine lafı dolandırıp benim dediğim yere geldin. evet diller belli bir bir amaç doğrultusunda kullanılır.

bunun dışında sen benim sorularıma cevap vermek yerine phpyi küçümsemeye ve insanları aşağılamaya devam ediyorsun. çünkü hayatında olduğu gibi mesleğinde de zayıf ve pasif bir insansın.

excel ile phpyi karşılaştırman senin ne kadar profesyonel olduğunu gösteriyor zaten. senin yaşın kadar başarılı projelerim var. sözlükte dolanıp milyon dolarlık projelerin alt yapılarını küçümsemek yerine git kendini geliştir de bu kafada kalma. çok gülerler sana canım kardeşim.

php nin meslek lisesi dili olması

hangi dili savunuyorsun söyle de bakalım ne kadar alimsin bu konuda. öyle ona buna sallamakla olmaz.

ayrıca bir çok büyük web sitesinin kullandığı wordpress cms gibi sistemler(bu sadece bir tanesi) hangi dille yazıldı ve geliştiriliyor söylesene.

ben de gerektiğinde python ve c# da kullanan biriyim. her dilin güçlü olduğu bir alan var.

ama phpye bu şekilde sallayan biri büyük bir çaylaktır net abicim. ya da fanatik aspci.

kitap okuyan erkeklerin ezik olması

kitap okusaydın kitap okuyanlara bu gözle bakmazdın. Kültürsüz cahil seni.

kitap yazmak

Kitabı yazdıktan sonra yayın evlerine nasıl ulaşılıyor? Kabul edilirse nasıl süreçler başlıyor? Masraflar falan neler? Bilgisi olan aydınlatsın.

bir kitaba 30 lira veren salak insan

Kitaba paran veren insan ne okuyacağını bilen insandır. Bilgiye ve yazara değer veren insandır.

Kitap satın alan insanlara salak diyenler genelde kitap okumayan değerini bilmeyen insanlardır. Okuyacak olsalar da kitap kitaptır deyip 3 5 liraya çarşıdan rastgele kitap alır. Yarısına gelmenden de bırakır kitabı.

türkiye iflas etmek üzere olan bir ülkedir

doğrudur. ülke her şeyi ithal etmeye başladı. buğdayı dolayısıyla ekmeği bile. bu yüzdendir ki zaten dolar gerçek anlamda her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor. hem de öyle böyle değil.

alfa erkek olmak için yapılması gerekenler

Alfa erkek olunmaz Doğulur.

bir kitaba 25 tl veren insan

Nitelikli kitaplara çok daha fazla veririm. Yani demek istediğim tek sefer okuyup köşeye atmayacağım kitaba para veririm. Ara sıra göz gezdireceğim mesleki kitaplar olabilir bunlar.

dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

iyiyim seni sormalı?

7000 tl gelir

ne kadar çok kazanırsan o kadar çok harcarsın. değil 7bin 17bine de eyvallah demeyen var.

neden? çünkü insanın doğası böyle. her zaman daha iyisini daha fazlasını ister.

7000 tl değerini de asgari ücrete çalışınca anlarsın.

mezuniyet balosu

Bir de bu saçmalığın mezuniyet töreni diye bir versiyonu bulunmaktadır. o ne lan o kep cübbe falan tam soytarı gibi görünüyor millet yemin ederim.

ha bir de bu saçmalığa katılmak için heyecanlanan can atan insanlar var ki sanarsınız okulu baloya katılmak için bitirmiş.

gereksiz bir bilgi ver

Dizüstü bilgisayarlar sadece diz üstünde değil masa üstünde de kullanılabilir.

kahveyi şekersiz içen insan

Ağzının tadını bilen insandır.

uludağ mobil bugları

iOS uygulamadan çıkıp yeniden girmeden bildirimler ve mesajlar görünmüyor. Aynı şekilde sayfa yenilemelerinde donup kalıyor.

Bayağı bir gözden geçirilip düzenlenmesi gerekiyor.

red alert 2

Bir Zamanlar deli gibi oynadığım strateji oyunu. Rakip tanımam.