istedim minimum gelir.
buna asgari ücret diyenler sanki ayda 3000 tl kültür sanat ve eğlence aktivitelerine para harcıyor.. oturduğunuz kira da 5000 lira değil. abartmayın.
normal bir gelirdir. Fazlasını kazanıyorum ama hiç bir değeri yok paranın. Geçinemiyoruz Bebeğim ya.
Iki yılda Mercedes alabilmek demektir.
Gelir arttıkça giderler de artacağından yetmeyecek bir meblağdır.
ne kadar çok kazanırsan o kadar çok harcarsın. değil 7bin 17bine de eyvallah demeyen var.

neden? çünkü insanın doğası böyle. her zaman daha iyisini daha fazlasını ister.

7000 tl değerini de asgari ücrete çalışınca anlarsın.
türkiye genelinde piyasanın ortalamanın çok üstünde bir rakam, velhasılı gel gelelim istanbulda kira dersi olmayan aktif bir sosyal yaşantı için az da değil çok da değil.
7.000 TL'yi beğenmeyen dingile söyleyin, millet asgari ücrete haftada 50 saat wc temizliyor. Ne doymaz insanlarmışsınız anlamıyorum ki.
hexacım şu olayda bile kendini övdün ya pes şekerim..

ben iş kurayım ücretsiz çalış sen. mutlu olursun yanımda. söz..
anormal bir gelir değil hatta az.
Nerden gelir.
milli gelirimiz kişi başı 10 bin dolar, 4 kişilik bir ailenin yıllık geliri 40 bin dolar.
40,000 çarpı 4,31=172.400 TL. aylık 14,366 TL.
yöneticilerimizin yalancısıyım, ortalamanın yarısı olan gelir.
Gittiği gibi de gelmez vicdansız..
tek yaşıyorsanız eş, çoluk çocuk yoksa bu parayla kral gibi hayat sürersiniz. zaten mk şu şartlarda tek kişiye 2500-3000 lira da yeterli. durduk yere evlenip yoktan iş çıkarıyorsunuz yok takısıydı, eviydi, oturma grubuydu cart curt evi çıkarttım kafadan 150-200 bin masraf. erkenden evleniyor birde geliri de düşük olunca onca yükün altına giriyor kredi alıyor vs. evin gelir giderleri aldığı maaşın yarısı kredilere ora bura gidiyor 5000 lira maaş alıyorsa 4000 i oraya buraya gidiyor kalan 1000 le de ağlıyor yetmiyor diye. ulan kim diyor sana erkenden evlen diye.. yoksa 7000 le çekirdek bir aile de refah bir şekilde geçinebilir.. teksen kral gibi geçinirsin hatta.
Ortalamanın biraz üstü.

Beybi!
2.600 liraya çalışan bir birey olarak çok çok uzağımda olan maaş.
evde 3 kişi çalışıyor ve her ay 12 bin liraya yakın para giriyor ama yine de yetmiyor.
üzgünüm Türkiye'm.
istanbulda insanca yaşamak için gerekli olan para.