bugün

entry'ler (57)

cv sine bilgisayar bilgisi olarak sims yazan insan

"bilgisayar=oyun" eşitliğine inanan bir kişidir...

gaz girişi olan şarkılar

Dexter Freebish - Pretty People

tüm sözlük grup seks yaparken dinlenecek şarkılar

(bkz: benefit - sex sells)

çok da cinsel organımdaydı

Doktorların da kullanabileceği kibar bir küfür...

internet cafe diyalogları

-Şşt beyler ben kuruyom.
-Yok emirhan kuruyo şindi,
.
-şifre ne?
-123
-tamam

Oyuna girebilmek için uğraşı süresinde(azami 10dk) sık sık geçen bir dialog.

onun ipiyle kuyuya inilmez

kast edilen kişiye güvenilmemesi, ona dayanarak birşeyler yapılmaması gerektiğini anlatır.

ayrıca (bkz: intihar ederken ipi kopan adam) için de söylenmiştir.

intihar ederken ipi kopan adam

güvensiz biridir; ipiyle kuyuya inilmeyecek bir adamdır. mazallah kalır insan kuyuda valla.

(bkz: onun ipiyle kuyuya inilmez)

risale i nur

kuran tefsiri. fetullahçıların okumadığı ama nurcuların okuduğu(ikisi ayrı meşrep) kitap.

incildeki "alemin reisi geliyor" ibaresi şeytanı kasd değildir. zira bu bir müjde cümlesidir. hz. isa (a.s)'ın şeytanın gelmesini müjde ile haber vermesi gibi birşey de söz konusu değildir. velhasıl: oradaki "alemin reisi" ünvanı hz. muhammed (s.a.v.)'e aittir.

ea sports it s in the game

"challange everything" sloganını daha çok sevdiğim bir firmanın sloganı.

bunu kalın sesli bir amca, öbürünü bir hatun söylüyordu, buradan mı kaynaklanıyor emin değilim.

dinin gittikçe yok olması

Hangi dinin? Eğer islamiyetse:

(bkz: dünyada en hızlı yayılan dinin yok olması)
(bkz: saçmalık)

kriminal

ayrıca "kıriminıl" diye okunup "criminal" diye yazılır.

hoşgeldim

24 ayar süper bir laftır. karşı tarafa içinden "lan hoşgeldin demedim!?" dedirtir.

jansay

(bkz: hoşgeldim)

jansay isminin hikayesi:

Efendim, ben bir osmanlı aşığı olarak Janissary diye bir nicke sahiptim. Sonra acı bir şekilde öğrendim ki bu nick çok kullanılan bir nick imiş. Ben de nickim bana ait olsun diye orijinal bir şeyler bulmaya çalıştım. O sıra msn kasmanın etkisinden olacak: Janissary'nin "Jan" kısmını alıp "say" ile birleştirdim, hani şu ingilizcede "diyo ki" anlamında olan. Jansay oluverdi. Fakat zannettiğinizin aksine: Jansey diye değil Jansay diye, yazıldığı gibi okunur.

ayrıca jansay çince bir kız ismidir. (bkz: yoksa ben ibne miyim hö!) (bkz: ismail yk)

(bkz: ne nickmiş be)
(bkz: la fonten)

rüştü reçber

Her ne kadar sörfün yanında gol da yese, ve her ne kadar futbolun f'sinden anlamasam da, favori kalecimdir kendisi.

(bkz: lan o rençber değil miydi !)

muhammed eminoglu

her yeni yazar gibi "hoşgelmiş" bir yazar. Ayrıca nesildaşım kendisi.

ben sana fuck

"osmanlı cumhuriyeti" adlı 2008 yapımı komedi filminde yaran bir laf. Filmdeki "Yadigâr" adlı karakter, amerikan askerleriyle dövüşürken sarf etmiştir.

ağlamalı seks

(bkz: sado mazo)

alın bunu burdan

yerinde kullanıldığında cuk diye oturan, güzel bir ayardır.

yaran fıkralar

temel'le dursun amerika'da geziyolar(daha kızılderili zamanları) gece olmuş kamp kurmuşlar yatmışlar. sabah bi uyanmışlar, bi kızılderili kabilesi bunların etrafını sarmış, bizimkilere dik dik bakıyor. dursun demiş "temel kalk, kalk kızılderililer etrafımızı sardı ne bok yicez lan!?" temel gayet sakin: "bişi olmaz bana bırak sen" demiş çıkmış çadırdan. gece yatmadan önceki kuru fasulyelerin etkisiyle gök gürültüsü şeklinde bi gaz çıkarmış, bütün kabile kaçmış. dursun demiş: "vay be temel, ne kaçırdın herifleri! buranın adı laz ve gaz olsun(las vegas)" demiş. sonra gezmeye devam etmişler, akşam olunca çadır kurup yatmışlar. bi kalkmışlar, aynı sahne. dursun temel'i telaşla uyandırmış, temel de çıkmış çadırdan, almış sazını, bi "tinnnkk" ettirmiş, bütün kabile kaçmış. dursun demiş "ula temel helal olsun sana! buranın da adı tek saz olsun(teksas)" demiş. sonra gezmeye devam etmişler. gene kamp kurmuşlar, kalkmışlar aynı olay. temel gelmiş, sazını almış bi "tinkkk"'letmiş gene, kabilede tık yok. bi daha tinkletmiş, hala yok. almış dındırıdındın çalmaya başlamış, kabile oralı değil. şef gelmiş almış sazı temel'in götüne sokmuş. dursun da demiş "la temel buranın da adı arkansas olsun bence" sonra kızılderililer bunları almışlar götürmüşler kamplarına. direklere bağlayacakken temel'in götündeki sazı anî bi şekilde çıkarmışlar, temel'in göt kanıyo tabi. dursun'a demiş "lan dursun "buranın da adı kansas olsun" dersen ebeni sikerim ona göre!" demiş.

bi japon karadenizde bi kahvehaneye girmiş demiş "lan içinizde erkek olan varsa benimle çıksın dövüşsün!" temel gönüllü olmuş. japon bi güzel pataklamış temel'i. gelmişler, temel ağız burun dağınık, japon kasıla kasıla demiş: "ona takamasi'nin katamotosuyla vurdum"(bi çeşit vurma tekniği) demiş. ertesi gün gene gelmiş japon meydan okumuş, temel gene gönüllü olmuş, japon gene benzetmiş temel'i. kahveye kasıla kasıla gelmiş demiş: "ona takorama'nın karamaki'siyle vurdum" demiş. ertesi gün gene meydan okumuş, temel gene gönüllü olmuş. gelmişler kahveye, bu sefer japon'un ağzı yüzü dağınık. temel de demiş: "ona toyota'nın krikosuyla vurdum!"

bilim adamları bi mağarada fosiller bulmuş ve yaşını 3576 olarak hesaplamışlar. fakat bu kgb fbi gibi servisleri denemek için onları bi teste tabii tutmaya karar vermişler. önce fbi gelmiş, bilim adamları demişler "mağaradaki fosilin yaşını tahmin edin". fbi girmiş içeri bi hafta sonra çıkmışlar demişler "bu fosil 4000 yaşındadır." bilim adamları onları tebrik etmiş, epey yaklaştıkları için. sonra kgb girmiş içeri 5 gün sonra çıkmış demişler "bu fosil 3650 yaşındadır". bilim adamları onları da tebrik etmişler. son olarakta bizim mi̇t ekibi girmiş mağaraya, bi hafta geçmiş çıkan yok. 2 hafta geçmiş yok. millet meraktan kuduruyo. gazeteciler filan toplanmış hep mağaranın çıkışında bekliyolar. sonunda bi ay sonra bi mi̇t ajanı çıkmış dışarı, kıyafeti dağınık bi şekilde. herkes sormuş "efendim noldu hesaplayabildiniz mi yaşını?" mi̇t ajanı bi soluklanmış nefes almış, bi sigara yakmış. demiş "bu fosil 3576 yaşındadır" herkes şok olmuş tam bildi diye. "efendim yaşını tam bildiniz nasıl yaptınız bunu!??!" adam sigarasından bi nefes almış, demiş: "zor oldu ama konuşturduk ipneyi"

yabancı dilde rüya görmek

bazı durumlarda türkçe altyazıya ihtiyaç duyduğum rüyalar.