bugün

sezen aksu'nun uzun bir aradan sonra çıkaracağı 2017 model albümünün ismi.

içinde 16 şarkı olduğundan ve bir şakının soner sarıkabadayı imzalı olduğundan bahsediliyor. yıllardır murathan mungan, yelda karataş, meral okay gibi isimlerin şarkılarını seslendiren sezen aksu için bu albümde genç bir ismin şarkısını seslendirecek olması, sanırım yine gençlere verdiği büyük destekten kaynaklanıyor.

albüm, 2016 aralıkta beklenirken sanıyorum ki onno tunç'a bir selam göndermek adına onno'nun ölüm yıldönümü olan 14 Ocak'ta çıkarılacak. üstelik içinde onno tunç'un yayımlanmamış bestelerine söz yazıldığı da konuşuluyor.

şimdiye kadar türk pop müziğini tek başına sırtlanmış, ekolünde onlarca sanatçı yetiştirmiş sezen aksu'nun bu jübile albümü hepimize ilaç gibi gelecek.

edit: soner sarıkabadayı şarkısı iptal. yerine sözlerini onurr'un yazdığı "günaydın memur bey" adlı şarkı olacak.
kapağı yayınlanan ve 14 ocakta çıkması beklenen albüm.

kapak, gülümse albümünün kapağı üzerinden tasarlanmış. küt saçlar, arkaya verilen kızıl renk, yazı fontu vs.

sanırım modern gülümse geliyor.

kapak için:

görsel
17 Ocak itibariyle iTunes'ten yayınlanmış albüm. Diğer mecralara birkaç gün içinde gelecek. Sezen jübilesini yaptı. Hepsi birbirinden değerli, kıymetli 16 şarkı daha bıraktı bize. Kıymetini bileceğimiz, üzülüp eğleneceğimiz, kendi deyimiyle hayatın kendisi gibi bir albüm olur inşallah. Hayırlı olsun.
bu kadin belki dünyanin en güzel sesine sahip degil (ki bana göre dünyanin en güzel sesli insani) ama dünyanin en duygulu sesine sahip oldugu kesin. en boktan sarki dudaklarindan dökülsün dünyanin en anlamli sarkisi halini alir. bugün biraz Pop biraz sezen i dinlerken duvardan duvara carpti, duygu seline sürükledi, satmisim bu dünyanin anasini dedirtti. gercek olan koskoca 6 yilin ardindan ilac gibi geldi, günessiz kis gününde d vitamini edasinda. iyi ki varsin be baska ne denir ki?
Siyah beyaz film gibi biraz...
Sezen Aksu'dan olur da hiç sevilmez mi?
itunes dışında dinlenebilecek tek yer

https://www.youtube.com/watch?v=dpvoWvcDUIc
böyle salak şarkılar yerine müslüm gürses, cevdet bağca, tayfun, bülent ersoy, ilhan irem dinlerseniz böyle tip kadınlara prim vermezsiniz.

tipe bak amk sanki çuvala elyaf sıkıştırmışlar da ağzını büzüp kapının arkasına koymuşlar gibi boğum boğum. s.kicem böyle adaleti.
olmamış albümdür.

ne şarkı sözleri, ne düzenlemeler, ne o eski yırtıcı vokaller... hiçbir şeyi olmamış.

isyancı diye bir şarkı var bir onu beğendim.

Ayrıca sezen aksu mu kaldı ayol?
Çok heyecanla açmama rağmen herhangi bir şarkısı beni tatmin etmeyen albümdür.

Yine de olur öyle şeyler minik serçeyi gömecek değiliz.
Bal gibi olmuştur.
Sezen yapar da olmaz mı?!
"Ben, kedim ve yatağım" böğürerek ağlamaya sebep muhteşem şarkılardan sadece biridir.
Hiç haberim olmayan şans eseri öğrendiğim albüm.
iyi ki daha fazla zaman geçmeden denk geldim.

Özlemişim..

Ama albüm ilk kez dinlenecekse, benim gibi iş yapmaya çalışırken dinlenmemeli.
iş yerine sözlerine odaklanıyor insan.
özlemişim.
Albümü dağıtan şirket DMC'nin verilerine göre ilk haftadan satış rekoru kıran albüm.

Ayrıca her Sezen şarkısı gibi demlendikçe, dinlendikçe güzelleşen şarkıları barındıran albüm.
Boş şarkıcının boş albümü. Şişir şişir bitirmediler şu kadını. Ülkenin boş beleşten para kazanıp saygı gören tipinin Yeni albümüymüş. Evet.
son yılların en iyi albümü. sezen'ciğimiz döktürüvermiş , parmaklarınızı yalarsınız.
Sezen ablamiz yapmış yine yapacağını. Vurmuş gol olmuş. Bütün şarkıları mi yüreğine dokunur insanın? Sezenden ise dokunur. Ozlemistik kraliçe hoş geldin.
müzikal açıdan pek bi ilerleme göremedim ve sanırım eskisi gibi söz yazamıyor.
zaten cuppa cuppa bu kısır dönemin nazar boncuğuydu.
vasat.
Manifesto şarkısıyla gülüp,ihanetten geri kalan şarkısıyla ağlayabileceğiniz albüm.
ihanetten geri kalan ve köz adlı şarkıların favori olduğu ama tüm albümü saatlerce sarıp sarıp dinlesekte bıkmayacağımız güzellikte olan şahane eser.Sezen yine dağıttın bizi.