bugün

entry'ler (10)

aşk

çoğu zaman derin bir iç çekmektir.

ilkokulda statü farkı yaratan nesneler

buruş buruş önlük, griden beyaza geniş renk yelpazeli yaka, ucunun tahta kısmı yumuşak ve siyah kısmı sürekli düşen kalem, ikiyüzellibinlik kararmış silgi ve ailenin sana aldığı halde sırf düzensizliğinden her gün unuttuğun kitap defter ve diğer gereçler.

klip

türkiyede: üstü açık kırmızı araba içinde şarkı söylemek, gözleri uzaklara daldırmak, bir takım zihniyetler için vücudunu sergileme fırsatı.

sözlük yazarlarının itirafları

tarz olarak bana uymayan şarkı olsun türkü olsun dizi olsun muhabbeti dönerken bilmiyor ayağına yatardım (şekilim ya). arada hala bu yöntemi kullandığım oluyor.

naneli sakızın üzerine içilen su

oda sıcaklığında bile olsa boğazımı ağrıtır.

erkekleri çözdüğüne inanan kadın

her yüz verdiği erkek "acaba olur mu lan?" gözüyle bakmışsa kadında haklıdır. ama her genelleme gibi bu da tehlikelidir tabi.

erkekler yalnızken ağlar

erkekler ağlayacak noktaya gelince yalnız kalmak isterler. o halde birilerine görünmekten çekinirler.

futbolun kezban ı kalecilerdir

kalecilik hata kaldırmaz bir mevkidir. forvet oyuncusu topu fizana atar da dilini çıkartır. kaleci en ufak hatasında hemen eleştirilerin hedefi olur. arkadaşlarını uyarması yeri geldiğinde bağırması da hatasız oynamaya çalışmasının sonucudur. anlayışla karşılamayı bırakın takdir edilmelidir.

internet cafede kullanılan replikler

+sıra varmı abi?
-şurdakiler üç saattir burada, birazdan kalkarlar.

uydudaki uyduruk kanallar

çoğu zaman "sadece ben mi izliyorum lan acaba" hissiyatına kapılmama sebeb olan kanallardır.