entry'ler (31)

1991 doğumlu cumhuriyet savcısının olması

Hukuktan da nasıl hukukçu olunacağından da zerre anlamayanların kınadığı durumdur.
muhtemelen "akıl yaşta değil, baştadır." sözünden de bihaberdirler.

1. Hakim-savcı olabilmek için alt yaş sınırı değil, bilakis üst yaş sınırı vardır. Gördüğünüz yaşlı hakimler 40-50 yaşında hakim olmuyor yani.

2.Hakimlik sınavı gibi bir sınavı kazanarak hukuk bilgisine sahip olduğunu zaten göstermiştir. Yazılı sınavlarda torpil dönmez.

Üstelik "mezun ol, mülakatı da geçirelim de hooop hakim-savcı ol" durumu da yoktur. Sınav ve mülakatı geçenler zaten 2 seneye yakın yoğun bir staj dönemi geçirip gereken bilgilerle donatılmakta.

3.Gereken hakkaniyetli karar verme yetisine gelirsek, bunun da yaşta olmadığını görmek zor olmaz sanıyorum.
En erken 24 yaşında hakim-savcı olma imkanı olduğunu da göz önünde bulundurursak, ülkedeki hakim ve savcıların %90'ı 30 yaş üzeri. Peki kaçınız sürekli "ne hakkaniyetli kararlar verdiler,bravo" diyor?

4.Torpil dediğiniz olay zaten böyle mülakatları geçen herkes için geçerlidir. Yani gidip 35 yaşındakı adam torpilsiz, engin hukuk bilgisi ve hakkaniyetli karar verme yeteneğiyle buraya gelmiş ama 24 yaşındaki torpille gelmiştir denilemez.

en seksi burç erkeği

Şu an benim için terazi burcu erkeği olsa da normalde ikizler burcu erkeği dir.

Boğa burcu erkekleri, cidden burcunun özelliklerini taşıyorsa ve bir de zekiyse "bulursanız kaçırmayın" dediğim cinsten erkekler ama konu seksilikken kesinlikle inanılmaz karizmatik ve cezbedici ikizler ile yarışamazlar.

futbol ortadan kalksa cümle kuramayacak olan erkek

utangaç erkektir. utangaç olmayanı ise futbol ortadan kalksa da cümle kurabilir ama bu sadece seks ile ilgili olur.
seks de ortadan kalksa gerçekten de cümle kuramayacaktır.

ve maalesef ki bunlardan çok vardır.

fenerbahçeli hatunların genel özellikleri

galatasaraylı erkeklere hayranlık duymaları değildir.
birçoğu fenerbahçeli erkekler kadar sevgilinin takımını önemsemese de çoğunun fenerbahçeli sevgilisi vardır.

bir kere bileti migrostan alarak maalesef kadın tribününün çaprazında maçı izlemek zorunda kaldığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki: cırtlak sesli olmalarıdır.

tabi bu kadınların genel özelliği de olabilr ama olsun.

ygs kötü geçince her şeyin biteceği gerçeği

sınava gireceklerin moralini bozmaktan zevk alanların uydurduğu gerçekdışı iddiadır.

giren kişi sayısıyla ve sınav performansının artmasıyla gerçekten de lys sonucunda sıralamanın onbinlerce yükselmesi muhtemeldir.

ygsden çıkınca oldukça kötü olduğunu düşünen, aldığı puan da standardının 30 puan eksiği olan biri olarak lysde harikalar yaratmamasına rağmen hedeflediği yeri rahatça tutturan biri söylüyor bunları (hayır, hedefim dandik bir yer değildi.)

birçok arkadaşımda da bunu gördüm.

tabi belki de ygs sonucunda kötü bir puan alanlar için her şeyi bitmemesi, ygsden aldıkları kötü puanla her şeyin bittiği sanan binlerce insanın devreden çıkması sayesinde olmuştur. hangi tarafta olacağınızı seçmek tabi sizin elinizde.

yakışmadığı halde bıyık bırakan insan

Eski sevgilimdir.

Üstelik kendilerine bıyığın yakışmadığı gerçeği yüzlerine vurulsa dahi kabullenemezler. Kendilerini çok karizmatik zannederler.
uzak durulmalıdır.

profil fotoğrafını kedi yapan kız

hedeflediği meslekten dolayı birtakım kurumların araştırma konusu olduğundan internete fotoğraflarını koymama konusunda hassas olan kızdır.
Mesela Whatsapp'ta benimdir.

Sadece kedisine aşık olduğu için yapanlar da vardır.

ygs ye bu kadar az kalmışken sözlükte olan insan

1)Ygs'ye girmeyecek olan insandır.
2)Ygs'ye öylesine girecek insandır.
3)Bu zamana kadar çalışmayıp 3 gün kala eşşek gibi çalışsa da bir şey değişmeyeceğini bilen insandır.
4)Bu zamana kadar düzenli çalıştığı için şu saatten sora çalışmaya değil, kafasını rahatlamaya bakan insandır.

ablanın bakire olmaması durumunda yapılacaklar

Zihniyeti mi yoksa "patlak" tabirini kullanması mı daha acınası belli olmayan kişilerin kendilerinde had bularak atıp tuttukları şeylerdir.

ygs ye hazırlanan enayiler

gerçekten enayilerse de bunun sebebinin kesinlikle ygs'ye hazırlanmak olmadığı kişilerdir.

soruları açıklamamalarını saçmalık olarak görsem de kararla pek ilgisi yok.
aralık 2014'te anayasa mahkemesinin verdiği kararda bahsedilen ve çoğu yerde "soruları açıklamak zorunda" şeklinde yorumlanan kararın içeriği sınav sorularının, bilgi edinme hakkı kanunundaki istisnalar arasından çıkarılması. önceden soruları bilgi edinme kanunu çerçevesinde öğrenmek mümkün değilken artık ösym açıklama yapmasa dahi bilgi edinme hakkını kullanmak suretiyle öğretmek mümkün.

ayrıca adamlar istemediklerini almak istemedikleri şeylere zaten mülakat diye bir zırva ekliyorlar. "x kişisinin yazılı puanıyla oynayayım." demiyorlar.
yaşım itibariyle girdiğim tüm sınavlara bu hükümet döneminde girdim. oks'ye de, öss'ye de, ygs-lys'ye de, ales,yds ve mesleki sınavlara da...onlarla aynı zihniyette olmadı diye,ben dahil, hak ettiği puanı almayan görmedim. düşük puan alanlar ya hazırlanmamıştı yada kafaları çalışmıyordu.

yani işin ucunda kamuda bir mesleğe başlama olmayan her türlü sınava gönül rahatlığıyla hazırlanın, enayilik olmaz. ölümüne muhalif olup boğaziçi bilgisayar mezunu olup özel sektörde gayet iyi bir yere gelebilirsiniz.

asıl ucunda kamu varsa o zaman enayilik olabilir işte. hiç acımaz bir güzel elerler. (bkz: ben)

ülkücü bıyığı

süper yakışan birkaç kişiyi görünce en seksi bıyık olduğuna kanaat getirdiğim bıyıktır.

bir de siyasi saikleri gözünü kör edip hiç yakışmamasına rağmen bırakanlar var ki gördükçe içim acımaktadır.

zalim

"elleri sevdi nihayet, ben ebedi saadetten kovuldum" sözleriyle öldürücü vuruşu yapan, muhteşem şarkı.

levent yükselden başkası yorumlasaydı aynı derece etkili olur muydu şüpheliyim.

ygs 2015 in çok zor olacağı gerçeği

"ygs 2010un çok zor olacağı gerçeği", "ygs 2011in çok zor olacağı gerçeği",""ygs 2014ün çok zor olacağı gerçeği" gibi önermelerin altsoyudur.

ataları gibi dayanaksızdır.

sürekli kavga edip yine de ayrılmayan sevgililer

eninde sonunda ayrılacak olan sevgililerdir.

alışkanlıktan ve sevginin hala mevcut olmasından dolayı uzunca bir süre kavgalara direnilebilse bile bu kavgalar uzunca bir süre devam ettikçe artık taraflar yorulur ve duyguları iyice azalır.
buna rağmen ayrılmıyorlarsa duygu olmasa da ayrı yaşayamayacaklarını,diğeri olmadan yapamayacaklarını düşünecek kadar acizdirler.

yds den 55 puan almak

er kişisine, kız kişisine öypde yüksek lisans için yetmeyecek olandır.

gelmiş geçmiş en iyi reklam

benim için "aşk bazıları için altı harflidir" sloganlı ligtv reklamlarıdır.
tvde yayınlanırken de gözlerim dolardı, youtube'da izlerken de doluyor.

fanatik fenerbahçeli olmama rağmen en başarılarının samsunspor, bursaspor ve beşiktaş reklamları olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=SfCSIB68bcE

https://www.youtube.com/watch?v=iQmX49i1GXk

https://www.youtube.com/watch?v=xt_aF77obzg

(bkz: tüyler diken diken)

bursa fen lisesi

hala çok özlediğim ve tekrar liseye gidecek olsaydım yine orada, aynı insanlarla okumayı isteyeceğim güzel okul.
artık demirtaştaki binasından taşınmış ve tofaş fen lisesi olmuştur.

şimdiki öğrencilerin daha iyi şartlarda okuyacağını düşünerek sevinsem de biz eskiler için demirtaş'taki okulumuzun asla yerini tutamayacak maalesef.

göbüşümde kocişimin ham meyvesini taşıyorum

çok şükür facebookta görmedim ama kesinlikle kadinlarkulubunde rastlanabilecek cinsten bir cümledir.

ayrıca "bir hamilelik haberi nasıl dehşete düşürücü olabilir?" sorusunun cevabıdır.

minnacık dimdik memeye sütyen takmak

minnacık memelilerin yapması gereken şeylerden biridir.
sarkmasından korktuğu için değil, takmazlarsa tahta gibi olacaklarından takarlar.

ygs ye girecek yazarlar

eğer benim gibi keyfine, 2.üniversiteye başlamak için hiç çalışmadan gireceklerse gönül rahatlığıyla entry girebilecek olan yazarlardır.