bugün

birbirlerini seven sevgililerdir.
lan ayrılırsam aylarca yine abazan dolaşacağım, gerçeği ile daha önce yüzleşmiş çaresiz insandır.
her kavgada ayrılıp sonra barışmaktansa kavga edip sonra unutan sevgili sevgililerdir.
birbirlerini sevmeyen sevgililer de olabilir.
yalnızlıktan korkan kişilerdir özellikle ilişki bir kaç seneyi devirmişse alışkanlık oluştuğundan çoğu insana zor geliyor ayrılmak.
kronikleşmiş bir durumdur.acilen kurtulunması gerekir.insanı hayattan soğutur,hergün bunalımla uyanırsın.aman ha evlerden ırak!

(bkz: böyle bi sütten ağzı yanan yoğurdu görünce kaçar)
(bkz: kırk yıllık yoğurtcuyum böyle kase görmedim)
birbirlerini günden güne daha iyi tanıyan sevgililerdir. edilen kavgaların sonrasında, birbirleri hakkında herşeye vakıf olup, birbirlerinin neyi sevip, neyi sevmediklerini, neye kızıp, neye kızmayacaklarını öğrendikleri için, ilişkileri de daha sağlam bir hale gelmiştir ve bu yüzden de ayrılmaları söz konusu değildir.
bir gün biteceğinin farkında olmayan çifttir.
kavga etmeyi hobi haline getirmiş ayrılsa hem kavga edip hem de sevişeceği daha doğrusu onu kavga esnasında çekecek kimsenin olmadığını bilen bu yüzden ayılmayan çiftlerdir.
birbirlerini seven, aşklarına heyecan katmayı bilen alkışlanası sevgililerdir.
temcit pilavına bayılan sevgililerdir zira böylesine yalama olmuş ilişkileri hep temcit pilavına benzetirim. yanyana iken bakışlarla alevlenen aşk, abuk gülüşler, ısıt ısıt yaşa.
benim en yakin dostlarimdan birinin iliskisine verilen addir efenim. 2yildir hergun kavga hergun kavga ama hala bir birlerine baglilar. sasirtici oldugu kadar bunaltici. ben biktim yahu!
aşkın acı hali.
(bkz: mal ordusu)
aralarındaki zıtlık birbirlerini çekmeye sebeptir. bir gün tahammül edilemez hal alır, aradaki o çekim biter ve canınız yanar.
bunlar en aşk dolu günlerinde birbirlerini yerler, kavgalarına herkesi şahit ederler sonrada inanılmaz bir sükunet içinde ayrılırlar bir gece. meğerse o şikayet ettikleri kavgalara ne aşıklarmış.
taraflardan birinin aşırı derecede sevmesi, diğer tarafın ise sevmemesi durumunda gerçekleşir bu hadise. sevmeyen seveni üzmemek için katlanır onca şeye, tartışmaya. sonuç olarak, ayrılırlar; her iki taraf rahatlar.
(bkz: itilmiş)
(bkz: kakılmış)
alışkanlığa kurban gitmiş sevgililerdir. huzurdan uzak kalır böyleleri. hep bir huzursuzluk hali alır tarafları.
elbet ayrılcak sevgililerdir.
alışkanlık diyoruz buna anlaşamazlar ama alışkanlıklardan kolay vazgeçilmez....
Alışkanlık olmuştur artık.Ayrıca da iğrençtir
(bkz: yalama olmuş)
egoları üst seviyedeki sevgililerin kendilerini kanıtlama çabasında olup, kanıtlaya bildikleri sürecede birlikte olmaları durumudur.
eğer ilişki bir kaç yıl sürmüşse, taraflardan birisi yalnızlıktan korkuyorsa yaşanacak durumdur.
(bkz: hastalikli iliski)