bugün

entry'ler (25)

ömer koç

https://youtu.be/LgmJiYnyluI

üstteki yazarın mesleğini tahmin etme

alphacin0 muhendis.

umut sarıkaya tipi mutsuzluk

kisin ise gitmek uzere arabaya yoneldiginde arabanin caminin buzlu olmasi.

insanı derinden etkileyen şiirler

ÖYLE BiR ÖLSEM

Öyle bir ağlasam
Öyle bir ağlasam ki çocuklar
Size hiç gözyaşı kalmasa.

Öyle bir aç kalsam
Öyle bir aç kalsam ki çocuklar
Size hiç açlık kalmasa.

Öyle bir ölsem
Öyle bir ölsem ki çocuklar
Size hiç ölüm kalmasa.

Aziz NESiN

whatsapp tan engellenmek

beni de gerizekali eltim engellemis. cok da tin cok da fifi...

whatsapp tan engellenmek

beni de gerizekali eltim engellemis. cok da tin cok da fifi...

39 numara ayakkabı giyen kadın

ben 40 numara giyiyorum.bir sorun olmuyor. ve insanim cok sukur:)

ömer koç

https://youtu.be/-zcN61y43XE

ömer koç

yasanan trajikomik olaylardan ötürü kendi adima uzuldugum sahsiyet. sanirim simdiye kadar neden goz onunde olmadigi belli oldu. yazlik kosku ibadethane sanan somine ile mihrabi ayirt edemeyen kisiler ne guzel halki galeyana getiriyor. sirf moda diye dini degerleri istismar etmek bize ne kazandiracak tabi bazi kesmin cebi bu sayede bayagi doldu.
ustelik magdur olan kendisiymis gibi aciklamalar yapilmasi oldukca vahim. yavuz hirsiz misali... elbette insan her seyi elestirebilir kendi dogrulari yanlislari olabilir ama bu olay sadece elestirmek degil vandallik

ömer koç

https://youtu.be/GsEr0OG657o
Bu linkte omer koca ait bir roportaj var. Ilgilenenlere...

eti karam gurme

Muhtesemmmm... markete gittigimde almadan gelemiyorum

duygu özaslan

Itiraf ediyorum izliyorum. Ne olutsa olsun kaliteli is cikariyor. Yani diger youtuberlerleri ileri ala ala izlerken duyguyu bastan sona tekrar tekrar izliyorum. Seviyorum kahretsin

türk filmi replikleri

Tutmayın küçük enişteyi.

amber heard

Elon musk ile beraber oldugu iddia ediliuor:((( neden muskkkkk?

kasiyer kızlar

Kasanin tuslarina basarken nasada calisiyormus havasina giren garip insanlardir. Hayir yani o tuslara basarken neyin kafasini yasiyorlar acaba

ömer koç

ömer koç bu seneki mamut art projesinin jüri üyelerinden birisi olmuştur. seren kohen'le yapılan roportajın bir kısmı ise şöyle:

Bu sene Ömer Koç'un jüri üyesi olması daha fazla ses getirdi mi? Sanırım bu görevi Mustafa Bey'in vefatından önce kabul etmişti.

Evet. Çok daha önce başladık birlikte çalışmaya. Onu da rahatsız etmemek için çok fazla şey söylemek istemem ama herkes yoğunluğunu ya da konumunu göz önüne alarak “Az ilgilenir; bütün eserlere bakamaz” gibi varsayımlarda bulundu. Seçimlerde ne kadar ilgili ve hassas olduğunu anlatamam, çok ilgiliydi. Sadece bunu özellikle söylemek isterim.

Akkökler ne diyor bu duruma? Bir tarafta Koç'tan bir isim var projede…

Ömer Koç muhteşem bir koleksiyoner ve onun bizimle olması çok büyük şans. Akkökler için bu bir sorun değil çünkü onların kendilerine güveni tam. Bizim her sene başvurduğumuz çok uzun ve ayrıntılı jüri listelerimiz var, Ömer Bey'e götürdüğümüz teklif için herkes “Kabul eder mi?” diye düşünüyordu ama o kabul etti. Sonrasında Mustafa Bey vefat etti.

ömer koç

Gemiler kadınlara benzer... tipki kadinlar gibi gemiler de dogurgandir sahiplerine yeni gemiler kazandırır.
Bu sebepten oturu tuprastaki gemilere koc ailesindeki kadinlarin ismi verilmistir. Omer Koc'un cok sevdigi halasinin ismi sevgi gonul ismi de iki gemiye verilmistir. Bu gelenek mustafa kocun vefati ile istisnaya ugramis ve en son alinan gemiye onun adi verilmistir.
Aygaz piknik tuplerindeki cini motiflerini gordugumde ve gemi isimlerini ogrendigimde bu inceliklerin omer koc'a ait oldugunu dusunuyorum.

ömer koç

Ünlü işadamı Ömer Koç beslenmesine gösterdiği özenle de tanınır. Onun mutfağının dillere destan çorbalarında iki kişinin emeği var. Burak Aziz Sürük ve Cengiz Çakıt bu lezzetleri Adım Adım 62 Çorba adlı bir kitapta topladı. Genç aşçıların sırrı her tarifte yer alan yeşil elma.“Oğlum Ömer’e gittiğimde hemen aşçılarına ‘Bugün hangi çorba var’ diye sorarım, bilmediğim yeni bir çorba varsa bu kez de ‘Nasıl yaptınız, tarifi var mı’ diye eklerim. Ömer de benim gibi çorba düşkünüdür. Her öğünde sofrasında mutlaka bulundurur. Bu yüzden her iki aşçısı da değişik çorba tariflerini özenle denerler...”
Mustafa, Ömer ve Ali Koç’un annesi Çiğdem Simavi’nin bahsettiği bu iki aşçı henüz 28 yaşındaki Burak Aziz Sürük ve Cengiz Çakıt... Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç’un evindeki bu aşçıların çorbaları ise dillere destan... Bilinen Türk tariflerinden geleneksel Japon çorbalarına, sebze karışımlarına hemen her lezzeti denemeye açık olan genç aşçılar bugüne kadar pişirdikleri en lezzetli çorbaları bir kitapta topladı. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Adım Adım 62 Çorba adlı kitabın en önemli özelliği sadece sebzeli tariflere yer verilmesi.
engiz Çakıt, Etiler Turizm O telcilik Meslek Lisesi mezunu. Aşçılığa çocukluğunda merak salan Çakıt, 14 yaşından beri yemek pişiriyor. Osmanlı, italyan, Fransız ve Uzakdoğu mutfağı üzerine uzman. Burak Aziz Sürük ise Mengen Aşçılık Okulu mezunu. Yurtdışında italyan mutfağı alanında eğitim görmüş. Aşçılığa Divan Pastanesi’nde başladıklarını belirten Çakıt’ın yolu yaklaşık dört yıl önce Ömer Koç ile kesişmiş: “Divan’daki müdürümüz, Ömer Bey’in evinde bir aşçıya ihtiyaç olduğunu söyledi. Önce Burak, ardından onun tavsiyesi üzerine ben başladım. Zaten o zamanlar Ömer Bey sürekli Divan’a geliyordu. Hem diğer aile üyelerine hem de kendisine yemekler yapardık ve beğenirdi. Şimdi de evde bir görev ayrımı yapmadan aşçılık yapıyoruz.”
Ömer Koç’un evinde çalışmaya başladıktan sonra neredeyse her öğünde farklı bir çorba pişirmeye başlamış genç aşçılar. Zamanla değişik tarifler denemiş, kendi lezzetleriyle karıştırıp yeni çeşitler üretmişler. Bu tarifler hem eve gelen misafirlerin hem de Ömer Koç’un çok hoşuna gidince Çiğdem Simavi’nin de teşvikiyle kitap hazırlamaya karar vermişler. Sürük, kitaptaki tarifleri 250 çorba çeşidinin arasından seçtiklerini anlatıyor: “Yaptığımız yemekler arasında en çok çorbalar sevildiği için bu kitabı hazırladık. Çoğunlukla Ömer Bey’in sevdiği en lezzetli çorbaları seçtik. 62 tarif bulunmasının nedeni ise Ömer Bey’in doğduğu yıl olması. Küçük bir jest yapmak istedik. Yaklaşık bir yılda kitabı hazırladık. Ömer Bey kitabın her aşamasına dahil oldu, kapak seçimine yardımcı oldu. O yüzden emeği büyük. Hatta kitabı yabancı arkadaşlarına hediye edebilmesi için ingilizce de basıldı.”
Kitaptaki tarifler Türk damak tadına uyması için her evde bulunabilecek malzemelerle hazırlanmış. Evde kırmızı et hiç yenmiyor, tavuk ise nadiren konuklar için pişiriliyor; Ömer Koç’un mutfağında ağırlıklı olarak sebze ve balık tüketiliyor. Bu yüzden kitapta da sadece sebze çorbalarına yer verdiklerini söyleyen Çakıt, tariflerinin lezzetinin sırrının ise yeşil elma olduğunu anlatıyor: “Her çorbaya yeşil elma doğruyoruz. Farklı, mayhoş bir tat veriyor. Kabuklarını soymadan sadece çekirdeklerini çıkarıp çorbaya ekliyoruz yeşil elmayı. Tariflerimizin diğer farkı çok kolay bulunan malzemelerden yapılması. Hiç yemek bilgisi olmayan biri bile mutfağa girip rahatlıkla pişirebilir. Tereyağı, bulyon, et ya da tavuk suyu asla kullanmayız. Sadece çorbada değil hiçbir yemekte kırmızı ete yer vermeyiz.”

aşk acısı geçer mi sorunsalı

Sana deger de gecer beni deler de gecer seyreden guler de gecer diye silanin teshisi koyduğu durumdur.

coldplay

Paradise kult saekisina sahip olan gruptur.