bugün

entry'ler (28)

laptopu saatlerce prize takılı olarak kullanmak

filmin en heyecanlı yerinde kabloya ayağının ucuyla hafifçe dokunmanla kablonun çıkmasından ve laptopun kapanmasından doğan intihar meyili.

yazarların telefonda konuşma rekorları

ayda yılda bir kere telefonum çalar, ee o heyecanla bi 70-80 dakika konuşurum.

benim salatam meşhurdur diyen kadın

salatadan başka bişey yapamayan kadındır. sulu yemeklerin tuzunu ayarlayamaz, keki çok şekerli yapar.

bir sevgiyi kaybetmek

bir sevgiyi kaybedebilmek onu önce kazanmış olmaktır ki bu zaten herkese denk gelmeyen bir şanstır. bazı şeylerin kaybedilmesi üzmez. sevgi de bunlardan biridir. çünkü onu kazanmış olmak yeterlidir. güzel anılar, geri kalanıyla başa çıkabilir.

düzenli kahvaltı yapan üniversite öğrencisi

her sabah mükemmel bir kahvaltı sonrasından sonra türk kahvesi içmeyi de ihmal etmez. o benim. ailemle yaşamıyorum ve yalnızım. sadece keyfime düşkünüm.

eve atılan erkeğin evlenmeden olmaz demesi

öyle bir erkek varsa da kapalı bir odada kimseyle görüştürülmeden yetiştirilip bu yaşa getirilmiştir. insan içine çıktıktan sonra kısa bir süre içinde diğerlerine benzer. umut yok yani.

sevgiliyle gidilecek yerler

cehennemin dibi. etrafta bu kadar yalnız varken milleti kıskandırmanın ne alemi var şimdi.

eski sevgili akla gelince söylenen tek cümle

O da zaten hepsi gibiydi.

en edepli küfürler

anasının nikahı.

yalnızlık

mutfak çekmecende bir adet çatal, bir adet kaşık ve dolapta bir adet tabak olması. böyle bir insanla tanıştım. bir daha asla yanlızım demeyelim.

cep telefonuna yazarlık onay mesajı gelmesi

mesaj geldiğinde salya sümük yalnızlığıma ağlıyordum ki yardımıma koştular.

cenazede çalınması istenen parçalar

benim cenazemde 'someone like you' çalınırsa çok sevinirim.

gülüşüne aşık olunan insanlar

adam bir kere güldü. aylardır onu izliyordum ve o sadece bir kere güldü. aşık oldum.

çoçukluk dönemi korkuları

yıllarca köpek fobim oldu.
bir gün bir arkadaşım bana 'köpeklerin bir tanrısı var ismi kıtmır' dedi. bir köpek sana yaklaştığında kıtmırı biliyorum ona inanıyorum ve onu seviyorum dersem köpeğin anında uzaklaşacağını söyledi. ozaman 4 yaşındaydım ve çok işe yarıyordu. şimdi 22 yaşındayım hala işe yarıyor. kalkan gibi mübarek.

bazen sadece sıçmak istersin

ve bunu özellikle içkili bir gecenin sabahında evinde yalnız başına yapmak istersin. sigara içe içe düşüne düşüne oh.

nikotin krizi

telefona gelen bir mesajla bile oluşabilecek bir krizdir. bir önceki sigarayı yeni söndürmüş olmak fayda etmez.

öpüşürken parmak uçlarında yükselen sevgili

uzun boylu kızların zaman zaman özendikleri bir durumdur. çünkü erkeğin, uzun boylu sevgilisini kavraması, bedeniyle kamufle etmesi çoğu zaman zordur. bu kızların bazıları da kendisini kediymişcesine, ufak, sevgiye muhtaç bir kuşmuşçasına göstermek için abuk subuk kelime oyunlarına ve cırtlak bir ses tonuna başvururlar. ve komedi başlar.

kadınları anlama kılavuzu

bu klavuza dair söylenenlerden dolayı erkeklerin her cümleden bir anlam çıkarmaya çalışmasına gerek yoktur. anlamış gibi yapanlara biz zaten sorun çıkarmıyoruz.

ateizm oranındaki artış

hükümetin dinden soğutmasıyla ortaya çıktığı düşünülebilir. ancak genellikle ortam içinde dikkat çekmeye çalışan ergenlerin dilindedir ve herhangi bir korku anında tanrıya yalvarışları gülümseten bir gerçektir.

kızların bayıldığı erkek saç stilleri

3 ve 4 numara favoridir. 4 numara saçınız varsa gıdığınıza sakal bırakın. 3 numara saçınız varsa tüm yanağa sakalı salabilirsiniz.