bugün

entry'ler (5)

knight online

biz küçükken türkiye'deki versiyonu usko olarak bilinen "knight online world" adındaki free2play, mmorpg oyun.
şimdilerde server birleşmeleri ve bazı yenilikler sonucu türkiye'den erişilebilen versiyonu EUROKO (knight online europe) olmuş.
bir nesilin eğitim öğretim belki çalışma ve hatta belki bütün hayat düzenini alt üst eden, uyuşturucu kılıklı bir oyun.

integral forex

integralmenkul adlı firmanın büneysinde forex alanında hizmet veren firma. bir iki sene evvel beşiktaş basketbol takımına sponsor olmuş ve takım adı "beşiktaş integralforex" olarak anlaşma süresince tescillenmiştir.
2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında ise fenerbahçe fubol a takımı'nın şortlarında reklam bulundurmak adına spor branşını değiştirip futbola transfer olmuştur.
iddaa'cıları çekmeyi amaçlamakta olabilir diye düşündürmektedir beni

aek atina

1924 yılında savaş sebebiyle istanbul'dan göçen yunanlar tarafından kurulmuş futbol takımı.
açılımı; Athlitiki Enosis Konstantinoupoleos (konstantinopol atletik birliği) yani aslında istanbul takımı olduklarını iddia eden bir isimle hayata devam etmekte olan kulüp.
bizim cevabımız ise belli "it's istanbul, since 1453".

forex

ingilizce foreign exchange (döviz değişimi) tabirinden türemiş kısaltma.
temelini, adından da anlaşılacağı üzere dolar, euro, isviçre frankı, sterlin vb. gibi değeri dünyaca kabul görmüş büyük para birimlerinin değer artış/azalışı'ndan kâr sağlma üstüne kurmuş bir piyasası vardır.
aynı zamanda altın, gümüş, petrol, platinyum, mısır, buğday gibi maddelerden de alım-satım yapılarak piyasa dalgalanmaları takip edilmek suretiyle para kazandırır/kaybettirir.

johan elmander

1.88 boyunda 1981 doğumlu isveçli santrafor. galatasaray'ın 3. fatih terim döneminde yaşadığı ilk şampiyonlukta büyük pay sahibi sarışın.
her ne kadar burak yılmaz gol krallıkları da yaşasa bu sarının yeri bende ve bir çok taraftarda ayrıdır çünkü "canını dişine takmak" sözünün futboldaki karşılığı bu adamdır.