bugün

entry'ler (140)

robson de souza robinho

türkiyemize ve tabi ki beşiktaşımıza hayırlı olsun diyebiliriz sanırım artık.

alex de souza vs guti

bir beşiktaşlı olarak alex'e hayranım o ayrı,hatta bugüne kadar türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı hagi değil alextir derdim hep ama guti dedin mi orda kalmak gerekli arkadaş.

adliyede bombacı alkışlayan orospu çocukları

sen götlerini kaldırırsan bu ibnenin evlatları herşeyi yaparlar. yakında geberen pkk lıların mevlitleri okunmazsa sokaklarda iyidir.

beni ailemi ve bütün inananları koru

--spoiler--
"kişiyi, ailesini ve tüm insanları kötülüklerden, kötü düşüncelerden uzak tut, hayırlısını nasip eyle" manasıyla söylenir. yoksa kimsenin, evine giren hırsız için dua ediceği yoktur.
--spoiler-

doğru tespit tebrikler.

açılım olmadan önce terör yoktu

apo denen it kaç yıldır o delikte yatıyordu. kaç yıldır bize şu güne kadar gerekenleri yapmazsanız her tarafı kan gölüne çeviririm gibi bir tehdit yapmış mıydı? ne zaman ki bu açılım olayı çıktı ortaya bunlarda beklenti içine girdiler ve gittikçe küstahlaştılar istedikçe istediler ve apo 31 mayısa kadar iyi bir gelişme yani açılım konusunda bir ilerleme olmazsa ortalığı savaş alanına çeviririm dedi. bunu görmemek anlamamak imkansız. açılım bu itlerin ve yandaşlarının götlerini kaldırdı.

21 haziran 2010 silvan bağdere pkk saldırısı

eğer apo denen iti asarlarsa pkk sorunu zamana yayılarak çözüle çözüle biter. ama sadece apo'yu değil pkk'yı açık açık destekleyen meclisin içinde dışında kim varsa hepsini asıcaksın bak bakalım bir daha cesaret edip pkk'nın avukatlığını yapabiliyorlar mı? mümkün değil. sokaklara dökülenleri de toplayıp basıcaksın sağlam bir hapis cezası pkk'nın sonunu getirdin demektir.

19 haziran 2010 ırkçı başlık patlaması

zaten o şerefsizlerin ve onları destekleyenlerin istediği şey bu. doğu bölgesinin halkı kendini geliştirmesin,eğitim almasın hep bizi bilsin hep ezilmişlik duygusu tatsın ki biz her zaman bu işlerden nemalanalım. işte bunun çok iyi anlatılması gerekiyordu o bölgenin halkına ancak açılım ile değil hadi açılım dedin bari açılsaydın da görseydik neler var paketinde yok o da yok.

dünya starı görmemiş beşiktaş taraftarı

--spoiler--
en azından aldıktan sonra sevinen taraftardır.
--spoiler--
süperdi.yetti de arttı bile.

pkklıları tek tek bulup öldürme açılımı

bdp mitinglerinde ellerinde o köpeğin resmini taşıyarak zafer işareti yapanları görünce oraya yüklü miktarda el bombası atmak şu vatanı seviyorum ben diyen herkesin içinden geçen şeydir. ama olmuyor işte olmuyor.

pkk yı bitirme yöntemleri

açılım politikası başlamadan önce kürt vatandaşlarımıza pkk nın kürt vatandaşlarını temsil etmediğini amaçlarının farklı olduğunu
aslında dış güçlerin oyunlarının bir parçası olduğunu yedire yedire yavaş yavaş anlatmak gerekiyordu.isterse 5 yıl sürsün önemli değil. sonrasında ilk geldiğinde yapılması gereken imralıda yatan caniyi idam etmek gerekiyordu. ama bunları yapmadılar bu saatten sonra terörü bitirmek için oldukça zorlanacağımız gerçeği açıktır.

kürtlere toprak verip ne haliniz varsa görün demek

o verdiğin toprağın onlara kalacağını mı zannediyorsun. hem neden verelim toprağımızı onlara. kürtler için söylemiyorum ama bdp yi ve örgütü tutanları göndermek lazım destek gördükleri yere veya yerlere.

pkk çatışmasında ölen süryani asıllı türk askeri

--spoiler--
Kendisine sehit diyen herkes de gavurdur.
--spoiler--
sen şimdi bize gavur diyerek günaha girmediğini mi sanıyorsun. bence bu senin kurduğun cümle seni epeyce bir pişman edecek biz Allah'ın takdir edebileceği bir husus için kendi duygularımızla inancımızla onlara şehit diyebiliriz ki kötü bir şey değildir bu
ama sen temennimiz ve düşüncemiz nedeniyle bizlere gavur diyebilme gafletinde bulunamazsın bunun hesabı ağır olur sözlükteki arkadaşlardan helallik iste bence..

19 haziran 2010 hakkari de çatışma

--spoiler--

şu ana* kadar 8 şehit, 17 yaralı veren çatışmadır. başımız sağolsun.*

edit : hayır şu ana kadar eksi alınca hiç düzeltmedim ama... insanların hassas olduğu hiçbir amaç taşımayan bir olayı eksiliyorsan - dikey olarak ananın amına girsin.
--spoiler--
ibne pkk sempatizanlarıdır onlar. harbiden de girsin.

şehit babasının hükümete bedduası

bu ülkede her zaman şehit veriliyordu akp hükümetinden öncede veriliyordu akp hükümeti döneminde de veriliyor. mesele akp hükümeti değil biz bu işi neden çözüme kavuşturamıyoruz meselesidir. aslında belli bu iş 3-5 çapulcunun işi değil arkasında çok büyük bir güç veya güçler var her türlü desteği alıyorlar bunların derdi kürt halkı falan değil bizde buna rağmen kalktık açılım politikası gibi bir saçmalık attık ortaya anlamak mümkün değil.

allah ın şekli

--spoiler--
üç semavi dinin dini kaynaklarındaki mecazi ayrıntılardan hareketle insan şeklinde olduğu söylenebilinir.yani insanlar gibi osuran,sıçan bir kutsalca(tabi benim için değil) görünümüne sahip.yani antropomorphic.
--spoiler--
(bkz: yedirirler adama)

erdoğan ın bdp ye tahammül etmesinin nedenleri

anlayabilmenin imkansız olduğu neredeyse sınırı yok bu işin siyasi ağızla istedikleri şekilde at koşturabilme lüksleri mevcut bu adamların diyeceğimiz duruma gelmiştir siyasi söylemler. sayın başbuğ son konuşmasında bunu ima etmiştir ancak ben sayın başbakanımızın bunlara ne zaman "yettiniz artık" diyeceğini merak ediyorum.

hoşlanılan kızı çöp dökerken görmek

(bkz: kapıcısı olmayan binada oturan sevgili)

tecavüzcünün hadım edilmesi

(bkz: ağırlaştırılmış müebbet hapis)

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam ı mumla aramak

(bkz: mum ışığıyla bela aramak)

memurun iş güvencesinin kaldırılması

aslında yerinde bir uygulama ancak bu o kadar kolay olmamalı. memurun işine son vermek yalnızca bir amirin elinde olmamalı bunun için özel bir komisyon oluşturulmalı sadece yazışmalarla olacaksa eyvah diyoruz.