1. 1.
  eski santos'lu yeni real'li 1984 doğumlu brezilyalı forvet oyuncusu.kanımca topla yaptığı hareketleri dünyada sayılı futbolcu yapar.topla uçarcasına ilerler bu kardeş ama zaten öyle olmak zorundadır çünkü çok zayıf bir fiziği olduğundan pek dayanıklı değildir,ikili mücadeleleri çoğunlukla kaybeder."zeki bir forvetin geçemeyeceği defans yoktur." demesiyle özgüveninin yüksek olduğunu anlıyoruz.kendisini lionel messi ile karşılaştıranlar var,hangisi daha manyak zaman gösterecek.
  4 -1 ... elendil
 2. 2.
  real'in fazlaca şişirilmiş, başarıya değil de reklama endekslenmiş yıldızlarla dolu kadrosunda yeteneklerini yeteri kadar sergilemeye fırsat bulamayan futbol dehası. salon futbolundaki versiyonu ise falcao'dur
  4 ... memet
 3. 3.
  finishing'inin düşük olması sebebiyle çok miktarda gol kaçıran,feci hızlı,2 sene sonra tozu toprağa katacak olan forvet.
  1 ... elendil
 4. 4.
  oynadığı santos kulübünde geçirdiği 2 sene de oyun içinde liderlik görevi üstlenerek real madride transfer olmuş hatta 10 numaralı formayı sırtına geçirerek bu takımda ilk sezonunda birçok maçta forma giyme şansı bulmuştur
  ... city walk
 5. 5.
  (bkz: hayal kirikligi)
  ... seybn
 6. 6.
  lemi nin zamanında brezilyaya genç yetenek aramaya gittiğinde "robinho yu beğendim" demiştir 4 yıl önce falan ama sanırım lemi kardeş bilmiyordu ki 4 yıl önce bile o herifi bütün futbolseverler tanıyordu, bunu sana bende söylerdim o kadar masrafa ne gerek vardı dedirten, süper bileklere sahip olan ancak real madrid in gücü altında ezilmeye mahkum olan 25-26 yaşından sonra kendisini bulacağını düşündüğüm boyacıya benzeyen futbolcu.
  1 ... vanity
 7. 7.
  kendisine "real madrid'de çok sayıda forvet var forma giyebilecek misin yoksa ayrılmayı düşünüyor musun" diye sorulduğunda "real madrid'de oynamak için her mevkide görev yaparım yeter ki burada oynayayım" şeklinde bir cevap gelmiş, ancak yalnızca forvet oynayabilecek fundamentale sahip, buna karşın yeterli gol vuruşu becerisi de olmayan, bu yüzden de ancak maçlarda son dakikalarda hızıyla oyuna etki etmesi için sahaya sürülecek bir oyuncu haline gelmiştir real madrid için. bir başka deyişle bu oyuncu, fenerbahçe için semih şentürk neyse real madrid için o olmuştur. bir super yıldız olabilmesi ancak ve ancak real madrid gibi kaçırılan her golün hesabının sorulduğu, bolca forvet alterntifinin olduğu bir takımdan birkaç seneliğine uzaklaşıp üzerinde daha az baskı olacak bir takımda oynayarak ve eksik yönlerini tamamlamaya çalışması halinde mümkün olabilecektir.
  ... schenardi
 8. 8.
  robinho 25 ocak 1984 yılında doğmuştur. brezilyalı futbolcu 1.72 boy ve 60 kilo ağırlığa sahiptir. mükemmel bir tekniğe sahip olan robinho real madrid te oynamaktadır.
  -1 ... maxime chattam1905
 9. 9.
  copa america'da mücadele edecek olan brezilya'nın kadrosundaki en kaydadeğer isim.
  ... krmyrdsn
 10. 10.
  bildiğin balon bu adam. hiçbir ekstra özelliği yok, son vuruşları zayıf. neden bu kadar özelmiş gibi anlatılıyor onu da anlamıyorum.

  bir de lionel messi ile bir tutuyorlar bu adamı. onlara denecek söz yok zaten.
  -1 ... sle7in
 11. robson de souza robinho Başlığındaki Önemli Entry'ler