bugün

entry'ler (69)

yeni doğmuş bebeğin kimliğinde müslüman yazması

(bkz: acele etmek)

mini etekle yolda yürüyen kız

hafızada yer eden hatun.

ayrılmayı başaramayan sevgili

hakkını avukat yoluyla araması gereken kişi.

türkiye de yaşamaktan soğuma nedenleri

gece vakti eve dönerken sokağa işeyen adam görmek !

boer

Güney Afrika'da Hollanda kökenli, bir Felemenkçe lehçesi olan Afrikaans konuşan halk. Boer; okunuşu:buğr şeklindedir, çiftçi demektir ve bu etnik grubun başlıca iktisadi faaliyetine işaret eder. 18.yy'ın ikinci yarısından itibaren Hint Okyanusu'nda artan ingiliz etkisi sonucu, Güney Afrika Birleşik Krallık etkisine girmeye başladı. 1815'te Viyana Kongresiyle ingiltere, yöredeki hakimiyetini kabul ettirdi. 19. yy boyunca süren bir dizi savaş sonucu, ingilizler, Boerları Güney Afrika'nın içlerine doğru kovdular. Bu göç sonucu Boer nüfusu, ülkenin Orange ve Transvaal yörelerinde yoğunlaştı.

carlo levi

Musollini zamanında italya'da özgür düşünceli bir yazar. Aynı zamanda doktor ve ressam olan Levi faşizme karşı tavrından ötürü; 1935'de Napoli'nin güneyindeki en yoksul bölgelerden biri olan Lucania'ya sürülmüş ve orada 2 yıl yaşamaya mahkum edilmiştir. Carlo Levi 1945 yılında sürüldüğü bölgedeki köylülerin yaşamlarını anlatan o ünlü kitabı isa Bu Köye Uğramamıştı adlı kitabını yazdı.

behçet becerir

one way ticket tadında sınavları vardır. Bir kerede geçemeyen arkadas için geri dönüş biletini asla alamayacagınız tarzda sınavlara sahiptir. Dersi kaçıncıya almak isterseniz o kadar alabilirsiniz sizi zorlayan bir üst limit asla yoktur. Hocamız ve sınavları konusunda gazete ve dergilerden yorumlar:
Textile Resarch Journal: 'its amazing yoo, so amazing yoo'
der spiegel: ' das ist fantastic'
Indian Journal of Fiber: ' i' ve this t-sihrt for you only 5 euro'
la gazetta della sport:' mamma mia un giono perfetto'
the guardian: ' he is bloody good mate'
washingto post: ' so talented '
le monde: ' oui, il est un génie!'

ben günde dört beş kere duş alıyorum

animatör olarak çalışıyorsanız sık rastlanabilecek bir durumdur.

saatlerce yoga yapıp sakinleştiğini iddia etmek

Yoga ya bir kaç gün üst üste gittikten sonra iyice kafama işledi bu yoga işi ve artık kafamdan çıkmıyordu. Bir gün uyandıktan sonra kendimi çok yorgun hissediyordum ve aklıma yoga geldi; içimden 'kundarina anne ben küçük bir balböceği miyim ?' gibi sorular sorarken sol taraftan bir serinlik geldi ki sonradan korkmaya başladım ve sola dondugumde açık olan buzdolabından gelen serin hava ya küfrederekten yoga yı da bırakmama sebep olan ve yogayla haşır neşir olmanın aslında benim iyiden iyiye gerilmeme sebep olması gerçeğini kavradım.

suda eriyen bikini

şeker tadında bikini.

kışlada emolar

+ kalk diskoya( disiplin kogusu) gidiyoruz
+ ben disko ya gitmem :S
+ kalk lean
+ rock bar a falan gideydik bari

kira yerine cinsel organı göstermek

amerikanın hatırlayamadıgım bir eyelatinde kiracının ev sahibine onerdigi ve ayda iki kere cinsel iliski karsılıgında kiracıdan sadece 1 dolar istemesine sebep olan durum. (bkz: )alan memnun satan memnun

ilkokulun vazgeçilmezleri

kantinden öğretmen tostu almak.

çocukluk dönemini hatırlatan kokular

Okulun bahçesinde sürekli heyik konusu olan, adını hala bilemedigim sperm kokulu ağaçlar.

klasik müzik dinleyen minibüsçü

radyo frekansının istenmeden anlık degisimiyle bir anda ortaya cıkan müzikle; trafik lambası dahil herkesi soka sokabilecek bir durum olarak acıklanabilir.

asırlara meydan okuyan sözler

'burda birinin ölmesi gerekiyordu, onu da ben öldürdüm'
tatar ramazan

hafif terle karışık parfüm kokan erkek gömleği

burun çabuk yorulur derler fakat bu işkence yüzünden burun yorulamaz hale gelir ve çevrenizdeki insanların yüzlerinde soğan aromalı sakız çiğner gibi bir ifade yer alır.

xxxl külot giyen kız

kendini burger king'e adamış ve bunun karşılığını vücüdunun her köşesinde görebileceğimiz insan tipidir.

dünyayı kadınlar yönetseydi savaşlar olmazdı

dünyayı kadınlar yönetseydi yardım paketlerinde orkid de dağıtılırdı.

kamyon yazıları

milenyum 2003.