bugün

entry'ler (19)

ya anneni sileceksin ya beni diyen kadın

Bunu dedirtebilecek kadar yanlış bir insanla birlikte olan kadındır ya da maldır.

yalnız kadının gerçek yalnızlık sebebi

Kalabalık olmaya değer birinin çevresinde bulunmaması, beyinsiz olması, az ömrünü yalnızlıkla sınadığının farkında olmaması, kendini çirkin zannetmesi, insan olduğunun farkında olmaması vb. sebeplerle olabilir.

sözlük yazarlarının yıkık olması

Yıkık olmasak burda işimiz ne. insan gibi insanla, hayvanla, böcükle konuşuruz. Boş boş uzayda çer çöp yaratıyok.

silik olacaklara tavsiyeler

Silik olmanın karizmasını kullanın. Çok sosyal gördük beyinleri yok, çok silik gördük vücutla....

yalnız ölme korkusu

Ölmeden önce bilinciniz yerindeyse ve yalnızsanız problem edilmemelidir fakat edilir. Eğer yanınızda en sevdikleriniz varsa, onların üzüleceğini bilerek daha bir korkarsınız. Netice de bilinmezlik yüzünden korku normaldir. Ha gayret alt üstü 65_75 sene yaşayacağız. Korkuyu beklemeden unutmak lazım bu düşünceyi.

mustafa kemal atatürk

Canımdır, babamdır, dirilse de yerine ben ölsem. Vasıfsız vasıfsız yasıyoz.

tipinize 10 üzerinden kaç verirdiniz

5_6 işte. Çok güzeller var burda şimdi. Pazartesi iş yerinde yazıyor olsaydım 10 verirdim.

gereksiz bir bilgi ver

Ben yaklaşık 4 yıldır kurumum hakkında yapılan olumsuz haberlere karşılık zerre araştırma (araştırma için para ve zaman ayrılmıyor çünkü) olmadan haber bülteni hazırlayıp, medyaya veriyorum. Neredeyse o izlediğiniz TV ve gazete haberleri böyle hazırlanıyor arkadaşlar ve bu sektörlerde çalışan insanlar evet gururlarını ayaklar altına alarak patron emrindeler herkes gibi. Doğru haber aldığını zannedenlere gerekli, zaten bilenlere gereksiz bilgidir. Arz ederim.

anın görüntüsü

Bir bardak daha içsem mi derdindeyim. Başka da derdim yok şu anda gamsızım çok şükür.

sanat sanat içindir vs sanat toplum içindir

Yaşadığınız topluma göre sekillenebilen bir cümledir. Paris'te sanat toplum içinse, Çorum'da sanat hiç bir şey içindir gibi.

kargasa projesi

Şarkılar intihar ederken güldüren cinsten. insan gibi mis gibi şarkılar olmuş. Hey gidi hey

isimlerinizin veriliş hikayesi

Abimin ilkokuldaki yavuklusunun ismini almışım.

izmir yolu

Bursa'dan 2004 yılında bu yola girip bir daha geriye dönemediğim yoldur. Senede bir kaç kere geçme nedenim de hep mutsuzlukla sonuçlanmıştır. Gidişi de dönüşü de hüzünlere gark eden yol. Minteks gördüm mü de deliririm. iyi akşamlar.

sevgilisine atkı ören kadın

Örmeyi öğreneyim derken, internete girdiğinde, sayfaların sağında solunda, iplik markalarına, bilumum teyze videolarına maruz kalan kadındır.

iz bırakan kitap cümleleri

"Sana da zaten aldatılmak yakışırdı oğlum" gibi efsane cümleleri olan, yürek dağlayan "Kuşlar Yasına Gider" romanının neredeyse tüm cümleleri iz bırakır. Bir de doğru zamanda okursanız, öle-bilebilirsiniz.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Kargaşa Projesi- Sondan Bir Önce

https://www.youtube.com/watch?v=Nw_r2AoNprw

karısını erkekle aldatan erkek

karısını, bir kadınla aldatan erkekten farkı yoktur. insanla aldatmak demek caizdir.

15 temmuz dan akılda kalanlar

O gün dahil haftalarca internet başından uykusuz uykusuz ülkeyi takip etmek. Gerekli gereksiz sinirlenmek. Hayattan bezmek. Her şeyin anlamsız gelmesi, reklam üstüne reklam yemek, gerçek filmi hiç izleyememek.

mavi göz

Toni Morrison'un güzel bir kitabının başında "en" kelimesinin olmadığı halidir.
En Mavi Göz
(bkz: https://1000kitap.com/kitap/en-mavi-goz--11911)