bugün

entry'ler (12)

20 kasım 2016 fenerbahçe galatasaray maçı

fenerbahçe'de lens ve mehmet topal'ın olmaması ciddi bir problem olabilir, ilaveten gregory van der wiel'in de oynamaması bekleniyor. galatasaray'da ise koray günter ve kolbeinn sigthorsson dışında eksik bulunmuyor ki zaten bu iki oyuncuda galatasaray'ın ilk 11'inde düşünülen isimler değil. stres ve gerilimin bol olacağı, kırmızı kart veya penaltı verilme ihtimallerinin oldukça yüksek olduğu bir maç. eğer fenerbahçe kazanırsa puanını 21'e yükselterek galatasaray'ın üzerine çıkacak. Ancak, galatasaray kazanırsa fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 5'e çıkartarak lig yarışında önemli bir adım atmış olacak. her iki takıma da başarılar, dostluk ve centilmenliğin ön plana çıktığı bir derbi seyrederiz inşallah.

sözlük yazarlarının olmak istediği yer

londra. sebebi de şu; futbolun kalbi ingiltere ve oradaki futbol atmosferi dünyanın başka bir yerinde yok. inşallah, ömrümde bir kere bile olsa chelsea, arsenal veya tottenham takımlarından birinin maçını orada izleme fırsatı yakalayabilirim.

kadınlar şeytan mıdır sorunsalı

böyle birşey olması mümkün değildir. ne biçim soru bu. kadınlar şeytan değildir, onların yeryüzündeki temsilcileridir.

yabancı dizi tavsiyeleri

belki biraz eski olacak ama prison break'i tek geçerim. 2005-2009 arasında 4 sezon yayımlanmış olan bir dizidir. hatta duyduğuma göre aynı ekip yeniden bir araya gelip aynı dizinin yenisi veya devamını çekeceklermiş. türkiyeye gelişi de 2017 yılının şubat-mart ayını bulacak denmişti okuduğum haberde.

kitabına uydurmak cümlesinin ingilizcesi

dürüst olmak gerekirse bilmiyordum. google translate'den araştırınca fiil olarak kullanılan "wangle" kelimesinin tam olarak "kitabına uydurmak" anlamına geldiğini öğrendim. umarım faydası olur.

günün sözü

“insanlarla yaşadım, insanı öğrendim. insanlarla yaşadım, insanlığı öğrendim. insanlarla yaşadım, insanlardan nankörlüğü gördüm ” Dostlarım, dostlarım … ama ben dostlarımdan çok korkarım." beşiktaş kulübü onursal başkanı rahmetli süleyman seba'ya ait olan söz.

bir günde iki sınav olmak

maalesef 12 kasım cumartesi başıma gelecek olay. önce ingilizce ardından inkılap sınavına gireceğim. allah yar ve yardımcım olsun.

araba almak mı ev almak mı

bu soruya direkt olarak cevap vermek pek doğru değildir kanımca. kişinin ekonomik şartlarını göz önünde bulundurmak gereklidir. eğer ev alabilmeye yeterli gücü varsa tabii ki de en başta ev almak en doğrusudur. ancak ev için gücü yetmiyorsa araba alımına yönelmesi gerekir.

yazarların şu an içinden söylediği cümle

keşke bir an evvel haziran ayı gelse de tatil başlasa.

zenci mahallesi

amerika'daki zencilerin yoğunlukta olduğu bazı eyaletler ve toplam nüfüsa oranı aşağıdaki gibidir; mississippi %37.30, louisiana %31.98, georgia %30.02, maryland %39.44, g. carolina %28.48, alabama %26.38.

tsk nın anıtkabir programını iptal etmesi

bazı grupların provokasyon yapma ihtimali bahane edilerek iptal edilmesi bana pek gerçekçi gelmedi. umarım yanılıyorumdur.

türk tarihindeki en büyük troll

kesinlikle "rasim ozan kütahyalı'dır." pazar ve pazartesi günleri beyaz tv'deki beyaz futbol ve derin futbol programlarını 3-4 defa seyretmeniz, bu kanıya varmanız için yeterli olacaktır.