bugün

entry'ler (11)

çin halk cumhuriyeti

Uygurlar konusuna hepimiz üzülüyoruz elbette fakat Çin'e karşı adım atmak maalesef şu anda dünyanın herhangi bir ülkesi için imkansız. Sebeplerine gelirsek,
1- şu anda yeryüzünde üretilen tüm mallar bir şekilde Çin'den çıkıyor yada bir noktada Çin'e temas ediyor. Evet Alman malı sandığımız Mercedes ABD malı sandığımız ıphone yada Fransız malı sandığımız Renault hiç fark etmeksizin Çin'den bir şekilde geçiyor, işin kötü tarafı Çin'e bu konuda alternatif oluşturabilecek herhangi bir ülke yok.
Trump'ın son ticaret çıkışında bile ABD Çin'den çok daha fazla zarar görerek ayrıldı çünkü Amerikan kapitalizmi Çin'e Çin'in Amerika'ya olduğundan daha fazla muhtaç durumda.
Keza Çin şu anda güneydoğu Asya Afrika ve Doğu Avrupa olmak üzere sarmış durumda, uzmanlar 10 sene sonrasına kadar Avrupa'yı tamamen yutabilecek bir Çin'den bahşediyor ki bu kaçınılmaz senaryo kapitalizmin çöküşü anlamına gelmekte.
Trump şu anda bunu gören ve önlemeye çalışan liderler arasında ve putin bu konuda trump'ın en yakınındaki kişi diyebiliriz.
Bir şekilde mevcut ekonomik sistemi ayakta tutmayı başarabilirse bu ikili işler bilindik tarzda işlemeye devam edebilir fakat Çin kazanırsa işler tam bir bilinmeze gidebilir. Bu durumda ilk aşağı düşecek ülkeler tabi ki Ortadoğu ve Doğu Avrupa ülkeleri gibi dışa bağımlı ülkeler.

atanamayan öğretmen ağlaklığı

Haklıdır haksızdır orasına girmeyeceğim ama ne öğretmenlere ne devlete suç bulamıyorum. Devletin ihtiyacı olan edebiyat öğretmeni sayısı 10 ise sokakta atama bekleyen 10000 öğretmen var, hepsine birden devlette iş vermek imkansız. Diyeceğim ki yerleştirme yapamayacağın bölümleri bir süreliğine kapat yada tatil et, diğer bölümleri okuyanlarda çok parlak geleceğe sahip olamıyorlar, çünkü ülkemizde maalesef özel sektör kavramı henüz yeterince oturmamış durumda. iki ucu boklu değnek kısacası. Öğretmenlik okumasınlar o Zaman diyenler, bilgisayar, elektrik ziraat mühendisliği okuyan arkadaşlarım var, önce ana babaya kredi çektirip iş açtılar, senesi dolmadan battılar. Şu an birisi bankada güvenlik diğeri satış elemanı. Velhasıl özel sektör düzelmediği, üretim çeşitlenmediği sürece bizden bir şey olmayacak

kavga anında silah çekmek

Bu ülkede normaldir, hak verdiğim bir durumdur. Çünkü türküyle kürdüyle bu ülkenin insanı amiyane tabirle kancıktır, kibarı, iyiyi, zayıfı ezer. Onun kendisine kibarlıktan, iyi biri olmaktan değil korktuğundan iyi davrandığını sanarlar. Kötüden, elinde gücü olandan ise korkar, ister istemez saygı gösterir. Başıma geldiği için anlatıyorum, camlar filmli bir arabada gidiyoruz işyerimden 2 bayan 2 erkeğiz. Bayanlar önde biz arkada ön camlardan birisi açık, camlar filmli olduğu için yan taraftaki Kekolar bizi görmüyor sürekli arabayı sıkıştırıp taciz ediyorlar, laf atıyorlar vesaire.
Derken kırmızı ışıkta durduk, biz arabadan indik üzerimde emanet var tabi gittim eğildim, hafifçe emaneti açarak hayırdır bir sıkıntı mı var dememle arabadaki kekolar yok abi vesaire camları kapattılar yollarına gittiler.
Şimdi ben şundan eminim ben emanet yokken gitsem bunu sorsam o Kekolar arabadan inip üzerime yürürlerdi, onları o gün engelleyen tek şey belimdekiydi.
Velhasıl kelam dolu gezin ama gerekmedikçe her olayda göstermeyin, çok mecbur kalırsanız çaktırmadan gösterin ve gidin,

iddaa kuponu son dakika golüyle yatan adam

Geçen hafta Karadağ son dakika penaltısı ile 400 tl yatırdı, bu hafta köln sağolsun son dakika golü ile yatırdı. Sizi en iyi ben anladım arkadaşlar.

fc schalke 04

Dün Bayern'den 8 yiyen takım.

insanı intihara sürükleyen nedenler

Yalnızlık parasızlık bunların sonucunda birşeylere tutunma çabası onlarda olmayınca alkol vs başlamak kendini iyice rezil edince yaşamak için bir sebebin kalmıyor ve yıldızlardasın.

ve tanrı bmw yi yarattı

Tanrı değil Alman sanayisi yarattı. Üzgünüm ama gerçek bu.

jacques de molay

Tapınakçıların son büyük üstadı. Kazıkta yakılarak idam edildi. Onu idam eden döfen hanedanının burnunun boktan çıkmaması ise tesadüf müdür bilinmez.

sevgilisiz işsiz parasız yalnız olmak

Benim bu. Başvurmadığım yer kalmadı temizlik işlerine kadar başvurdum lakin ses yok. Sevgilisiz kısmınıda dün bi cesaret içip açılınca hallettim red edildim şu anda futbol kariyerini noktalamış Adriano gibiyim. insan güneşi görmek uyanmak istemiyor, sürekli tutunacak bir dal aramak çok zor. Benim gibi olanlara tavsiyem bu günlerde geçecek önemli olan kafayı fazla kırmadan fazla acı çekmeden geçirebilmek. Belkide geçmeyecek ama biz geçecek diyelim geçsin. Yoksa bu yokuşun dibi hiç hayra açılmıyor.

ahmet ağaoğlu

Bir memleket düşün ki içinden çıkan en aklı başında Ada'm bu olsun. GS maçından sonra yaptığı açıklamalar ayık kafayla yapılacak açıklamalar değildir. Çıkar hakemi eleştirirsin kendi takımı eleştirirsin rakibi eleştirirsin anlarım ama Çanakkale zaferi ne alaka ? Kurtuluş savaşı ne alaka ? 17 18 yaşında gençlerimiz diyorsun sende yabancı oynat ? Yasak mı sana ? Ama olmuyor peki neden ? GS yüzünden mi olmuyor ? Vaktinde aalak salak anlaşmalar yaptınız kulübü gırtlağa kadar borca battı bugün adam alacak paranız yok mecburen çoluk çocukla oynuyorsunuz. Bunu memleket meselesi yapmanın anlamı ne ? Yabancı sınırı çok mu iyi birşey ? Unutmakta bugün mağdur olmanın sebeplerinden birisinde yabancı sınırı rezaleti. Biraz düşünde konuş.

26 şubat 2019 ümraniyespor trabzonspor maçı

Trabzonlular Başkanınıza sahip çıkın maç katledildi, Trabzon'un gençleri Çanakkale'deki gibi katledildi. Adalet için kupanın Trabzon'a verilmesi milyon dolarda hibe verilmesi gerek deyip rezil etmesin sizi.