bugün

entry'ler (287)

gençlerdeki oruç tutmama modası

Size ne oğlum. Herkesin beyni-fikri kendine, kasmayın insanları, her koyun kendi bacağından asılacakmış diyollaa.. kim diyorsa artık.

anın görüntüsü

Erdek limandan sevgilerle...
görsel

6 2 2 yabancı kuralı

digiturkler iptal kuralı.

anın görüntüsü

görsel

Spor yap, sağlıklı öl...

5 mart 2019 bandırma depremi

erdekte sağlam hissedildi ve gerçekten biraz uzun sürdü ama sanırım merkez karacabeye daha yakın taraflar, herkeslere geçmişler olsun. korkuttu.
görsel

Edit:bursa-bayramdere açıkları 4.2 şiddeti olarak güncelledi kandilli.

kabe üzerinde inşaat denetlemesi yapan suudi prens

cidden kuş konmuyor muymuş? oranın coğrafyasında ''karga'' yoktur, bence bundan dolayı. terasımın ağzına sıçtılar ve görece yüksek bir yere konmayacaklar ha, enteresan..

ayrıca bu prensler, krallar falan çok takılmayın bence, adamlar istedikleri gibi at koşturuyorlar zaten.

cumhurbaşkanlığı spor kulübü

2023-2024 şampiyonluğu hayırlı olsundur, büyük ihtimal klansman atlatırlar torpilli diye, çabuk süper lige çıkar zaten. * şimdiden iddaa oranı açsalar basarım, acımam.

supernatural

ben bile son 2 sezonu izlemedim. artık yeter ya, tadında bırakalım, türk dizisi mi bu ya?

anın görüntüsü

görsel

subsistence

survival (hayatta kalma) oyunudur kendisi, oynayan var mı merakta etmekteyim sözlükte? varsa ses edin dostlar.

arda turan selçuk inan burak yılmaz caner erkin

görevlerini yapıp elenmemizi sağladılar zaten, başka işleri kalmadığından geri dönmüşlerdir, şimdi gelsin yabancı sınırı, bunlarında cüzdanları asla boş kalmasın, bir insan türkiyede yaşarken 7 milyon dolara amerikadan ev alabiliyorsa, o sınırın hiç gelmemek üzere kalkması lazım zaten de, ne yapalım işte, muz cumhuriyetin de ancak bu kadar.

yazarların en sevdiği çerez

tuzlu , çifte kavrulmuş fındık. net.

nargile ile beraber iyi giden içecekler

net tavsiye : bira , çift elma içersen : rakı , kavun-sakız tarzı tüketirsen(tatlımsı meyveli) : votka

eğer alkol tüketmiyorsan, çay-kahve işte.

afiyet olsun..

edit: yalnız közleri şimdi gördüm dost, o közlerle nargile içilmez, bence yanında bir şey içmeden, yavaşça uzaklaş o mekandan.

dünyaya kafa tutan köy

metis yayıncılık tarafından dilimize çevrilen dan hancox kitabı.

kürenin üzerinde 37° 22' 16¨ kuzey, 4° 57' 29¨ batı noktası: marinaleda. asteriks'in köyünü hatırlatan bu endülüs köyü bildiğimiz dünyaya kafa tutuyor: burada insanlar kâr için değil, insanca bir hayat sürmek için çalışıyorlar.

marinaleda'da köyle ilgili kararlar herkese açık genel toplantılarla alınıyor. çiftliklerin ve üretim tesislerinin mülkiyeti ortak. insanlar ömür billah konut kredisiyle cebelleşmek yerine, kooperatifin sağladığı malzemeyle ve eş dost yardımıyla kendilerine bir ev inşa etmeyi öğreniyor, çok cüzi bir miktara barınma imkânına sahip oluyorlar. ayda bir gün köyü geliştirmek için ücretsiz çalışıyor, köylerinde bir polis kuvveti bulundurmaya ihtiyaç duymuyorlar. yani dünya üzerinde küçücük bir nokta olmasına rağmen, bir köyden çok daha fazlası marinaleda: siyasal bir örnek, başka bir dünyanın mümkün olduğunun somut bir örneği. arsız bir bireyciliği ve müşterek kaynakların özelleştirilerek yağmalanmasını teşvik eden liberal uygulamaların hiçbir alternatifi olmadığı iddiasını çürütebileceğimizin yaşayan bir kanıtı. kuşkusuz bu noktaya bir günde gelmedi marinaleda: bu kitapta okuyacağınız, toprak işgalleri, açlık grevleri, "kamulaştırma" ve eylemlerle geçen uzun bir mücadele tarihi var.

albert camus bir zamanlar ispanya için "başkaldıran insanın anavatanı, en büyük başyapıtların imkânsıza karşı haykırışlar olduğu yer," demişti. marinaleda, adaletsizliğe ve eşitsizliğe başkaldırısıyla tam da camus'nün söz ettiği türden bir başyapıt: barış yolunda süregiden bir ütopya.
(tanıtım bülteninden)

edit: internet fiyatı 16.50 sanırım idefix'te, değerlendirilebilir, makul bir fiyat gibi geldi bana. 240 sayfa inceliğinde bir kitap.

güneş ve deniz ikilisi

istemsiz sırıtış sebebi.

lisedeki ilk aşkınızın ismi

gizem.. hala da tavım hatuna ya.. 11 sene oldu amk

pringles

gramaj-tat-fiyat endeksine göre aslında çok pahalı olmayan patates cipsidir, 2.75 tl verip ayak kokulu hava yiyeceğinize 6tl verip bunu yemek daha mantıklı geliyor bana.

eti finger vs piknik büskivi

kokoolu piknik usta, lise hayatım boyunca haftada 2-3 paket gömmüşlüğümüz vardı arkadaşla.

hüzünlendim lan, hey gidi eskiler.. bu sıralar pek göremiyorum pikniği gerçi, üretiliyor mu hala?

yazarların hayat felsefem dediği sözler

''fuck everything and live free''

''believe in yourself''

olmasını istediğim desek daha doğru aslında..

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

sorumluluk hissi olmasa, köyde kimsenin yaşamadığı evime gitsem, yetecek kadar çalışsak, çok fazla şey istemesek ve mutlu olsak yetmiyor mu amk? biraz kitap, biraz internet, biraz bağ-bahçe sebze meyvesi, daha ne istiyorsunuz lan? nasılsa ölünce birşey lazım olmayacak artık. çok kasıyoruz ülkecek, yaşayamayacağımız kadar evi olan o kadar çok ki.. götünüze sokun kira gelirlerinizi.