bugün

entry'ler (55)

müteahhitliği meslek sanmak

ekmeğini kazanabildiğin her iş meslektir insan için.. ister paranla yaparsın istersen aklınla..

küllüğün içindeki tuz

yapılan son araştırmalara göre (ki bunu bizzat deneyenleri gördüm) küllüğün içine konulan 50 gr tuz, sigara içildikten sonra izmaritin kokusunu 4 kat azaltıyormuş.. NŞA' da 70 dk da kokan bir küllük, tuz ile birlikte 300 dk da anca kokuyor...denemekte fayda var bence..

lazca bir dildir

kesinlikle bir dildir. üniversiteyi rizede okumaya çalışan biri olarak buna bizzat şahit olduğumda epey bir şaşırmıştım. lazcayı geliyrum gidiyrum gibi konuşmaktan ibaret bir dil sanarken anfide önümdeki iki kızın yabancı bir dilde konuşmalarına dikkat kesilmiştim. bir ara maksat muhabbet olsun diyerek "rusçamı konuşuyorsunuz" diye sordum (siz kesinlikle sormayın )..hayır, lazca konuşuyoruz deyince bakakalmıştım..öyle bir bakakaldımki en sevdiğim kız rizeli, en sevdiğim sanatçı kazım koyuncu oldu. ma si malimben çona..

gülben ergen in yüzü kaç para

(bkz: #561258)

pulp fiction

değil izlemekten bıkmak böyle bir ihtimalden bile bahsedemeyeceğim film 'dir. "girl you'll be woman" şarkısını da gözardı etmemek lazım.

(bkz: #6071611)

geçen haftaki muhabbet kralında söyledikleriyle karşısındaki insanları aptal yerine koyan bir kadının para biçmeye çalıştığı yüzüyle ne denli yüzsüz olduğu bir kere daha anlaşılmıştır. kuracağı vakfa para dilenmesi bir yana vakfı sadece meşhur yüzüyle idame edeceğini söylemesi bu konudaki samimiyetsizliğinin zaten bir göstergesi..ucuz reklam peşinde koşmanın verdiği heyecanla ağzından çıkanı tartamayan bu yüze ben ancak ...... bu çok ironik olacak ama hatırladığım kadarıyla söylüyorum ;ana okulu kurmak istediği bilge köyündeki katliamın nedeni paylaşılamayan trilyonlardı arkadaşlar.

disko kralı

yavaş yavaş eski programlarını (zaga, tv makinası) aratan bir hal almaya başladı bu disko kralı.. abuk subuk şarkıcıların boy gösterdiği bir malzeme programı oldu çıktı.. yok artık eski tad ..bunun nedeni acaba okanın artık eskisi gibi konuk bulamamasımı yoksa brezilyalı halk dansçılarını, kıçları seyirciye dönük sahneden çıkartamayacak kadar utangaçlaştığı içinmidir acaba ,bilinmez ama şurası kesinki klasını kaybetmiş bir okan var okadar..

70 lik kağıda ısrarla 30 veren profesör

kendi cevap kağıdına 50 veren prof' tan saha insaflı derim..(olay bizzat ktü matematikte yaşanmıştır. olayın kahramını prof. dr. ziya yapar..)

yüz yıl sürmesi dilenen diziler

yüzyıl sürmesini isterdim..

"gülbeyaz"

batmaya mahkum firma isimleri

yumurtalık boru hattı nakliye şirketi.

okan bayülgen

nihat doğanla olan programın tam bir fiyasko olduunu söyleyebilirim. hem yaşar kemal'e atıfta bulunulmasına rağmen kafasını kuma gömmesi hemde tv dizilerine yapılacak eleştriler için ağzına bant çekmesi yazıklar olsun dedirtecek kadar vehim bir olaydır. okan bayılgel sana soruyorum kovulacağından korktundamı ağzına bant çektin okan bayılgel...zaga ol... makina ol .. disko ol... kendin ol....

arşimed in mezarında kabus görmesi

hülya avşarın yetenek sizsiniz adlı programda hem adının yetenek olduğu hemde onca universiteli öğrencinin arasında havada bir şekilde asılı duran yüzük için arşimed kanununu dile getirmesiyle doğabilecek bir kabustur.

tangasına nazar boncuğu takan kız

tangayı ilk defa giyen kızdır. üstünde olup olmadığını anlamak için de nazar boncuğu takmıştır.

vedat milor gurme mi yoksa aç mı

ntv'de haberleri takip ederken arasıra yemek programına denk geliyorum. tabiki karşımda da vedat milor. gittiği restorantlarda önüne koyulan çeşit çeşit yemekler hakkında yediğinden az yorum yapması, tabağın dibini görmeden karar verememesi, yemek ağzında ardında kovalayan varmış gibi ağzı dolu konuşmaya çalışması; kendine gurme demesi kadar ironik..

kıçını başını açtınmı şarkıcı olursun

bunu artık bir neticeye bağlamak lazım. kıçını başını açanlara ya şarkıcı dememek lazım; yada bu tür cümlelerde şarkıcı kelimesini kullanmamak lazım. kıçını başını açtınmı ...pu olursun..bu kadar basit.

okan bayülgen

bay diskonun 19 aralık taki programında kendi'ye yapılan atıflara kendince cevap vermesi güzeldi.. nihayetinde iyi veya kötü okan bayülgenin var olma sebebi bizleriz. (ben her nekadar beğenmesemde) biz istediğimiz için okan var. biz istediğimiz için bunca yıldır bu program var. ve şuda bir gerçektirki "kendi" de bizim ürünümüz.. bu durum karşısında asıl soru şu "kendi"mize nasıl bir yol çizebiliriz.

kızların çirkin erkekleri kanka olarak görmesi

aslında bu bir yanılsamadır. mesaj göndermek istediği asıl kişi esas oğlandır.. esas oğlan bak bu benim kanki. senin gibi bir yakışıklıyla birlikte olan ben güzel kız, böyle bir çirkinle asla iş(kinaye) yapamam. gözün arkada kalmasın. der ve kendini çayıra salar(mecaz anlam)...(bizzat yaşanmış olaydır).

ancak bir öğrenci evinde olabilecek şeyler

dart oklarıyla delik deşik olmuş duvar.

tacize uğradığı halde hala dolmuşa binen kadın

anadolu insanından umudunu kaybetmeyen kadındır. bir ümit dolmuşa tekrar biner. belki bir daha böyle şerefsizlik yapan olmaz diye..