bugün

entry'ler (110)

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

saatleri ayarlama enstitüsü.

öss çıkışı mikrofon uzatan spikere söylenecekler

ben bir arkadaşa bakıp çıktım.

öğrenci evinde edinilen alışkanlıklar

çöp kokusunun dogal gelmesi.

nesli tukenmekte olan insanlar

yumurta topuk ayakkabı giyen insanlar.

dördüzlere verilebilecek isimler

durusu,küçüksu,şişesu,atıksu

isim şehir bitki hayvan

müthişsin cengo.

isim şehir bitki hayvan

j harfiyle şehir bulmak imkansız.

orhan gencebay

üçgen vücutlu adam.gencebay orhan.

1 mayıs

limon fiyatlarının tavan yaptıgı gün bu gün.

geldigin halde geldin mi sorusu soranlar

ben bu soruya hep yok gelmedim yoldayım cevabı veriyorum abi yaa.

peygamberin ırkını köpek ismi yapmak

klasik bir cümle ama yine söylüyorum islamda önemli olan niyettir. köpeğini arap diye çağıran bir insanın aklına hz.muhammed mi gelir? madem bu o ırkı küçük düşürüyor (dolayısıyla hz.muhammed i)türk gel oğlum, japon gel kızım dese farklı mı olacak? Hz.Muhammed in mensup olduğu ırk daha mı yüce oluyor bu islamla çatışmıyor mu? he köpeklere arap densin mi denmesin başka isim mi yok yabancı bir adam köpeğini türk diye çağırsa hoşumuza gitmez tabi.

sonisphere 2011

açıklama gelmemesi metal severleri hüzne boğmuştur. acaba iptal mi olacak sorusunu aklıma getirmiyorum bile. bu kadar beklememizin sonucu inşallah iron maiden istanbul a teşrif ederler. bulgaristan dan neyimiz eksik anlamıyorumki ordaki festival pat diye açıklandı ve iron maiden gelecek.

haxball da mutlak golü kaçırıp lag var demek

çoğu zaman gelmiş geçmiş en güzel sanal alem yalanlarından biridir. genelde bu cümlenin sonuna :S yada :( işareti konur ki millet "ulan adam üzüldü zaten bi de biz üstüne varmayalım" desin küfür etmesin.

ya sev ya siktir git

yaşadığı topraklarda inadına inadına 2.sınıf vatandaş muamelesi gördüğünü iddia edenler için kullanılacak cümle. madem öyle hissediyosun (ki öyle birşey yok) siktir git lan o zaman istenmediğin yerde ne işin var yüzsüz herif. hee metropollerde bize 2.sınıf vatandaş gibi davranıyolar diyosanda elalemin kızına sarkma, taciz tecavüz yapma, araba otobüs yakma, cepçilik yankesicilik yapma, karaborsacılık torbacılık yapma millet de öyle davranmasın birader...

ben bunu yaşayamadan öleceğim

yaşayamadan öleceğinize inandığınız şeylerdir.

-dalından avokado toplarken resim çektirmek.
-annemin sevgilimi sevmesi.
-metrobüste oturarak seyahat etmek.
-otogarda aynı bavullu biriyle çarpışmak bavulların karışması, içi para dolu bavulla eve dönmek.
-bankada yere atılmış bir sonraki sıranın fişini bulmak.
edit: adam çok pis "bkz" koydu dahada buraya kimse yazmaz.

babadan araba yüzünden fırça yemek

otobanda bari kullanayım beee derken 18 ine gel sonra kullanırsın cevabının vermiş olduğu büyük gaz sonrası 18 yaşından itibaren cereyan eden hayalkırıcı durum.

akp slogan yarışması

"bıkmak sıkılmak yok s.ke s.ke bizle devam."

akp slogan yarışması

akp nin düzenlediği yarışma. genel seçim için yapılan yarışmada birinci olan sloganın sahibi erdoğan la bir gün geçirme cezasına çarptıralacak.
(bkz: kimse yarışma üzerinden siy-a-set yapmasın)
edit : "santralleri özelleştirdik ampüller yanmıyo ya la."

tuttuğu takımın kazanmasına sevinen insan

nba de bir takım tutup takip eden, galibiyetinde sevinen, gecenin bi vakti kalkıp nba maçı izleyen entel tayfadan taaa amerikadan değilde kendi ülkesinden bir takımı sevmesine rağmen "sanane ki niye seviniyorsun para mı veriyorlar" gibi sözler işiten güzel insanlardır. bir sonuca sevinmek için maddi birşeyler bekleyen çıkarcı insanlardan değillerdir.

ibrahim tatlıses in vurulmasına üzülmeyen onursuz

pkk yandaşı iktidar yalakası vs. bir yana kim bilir kaç insanın ölüm fermanını veren bir o kadar insanın topuklarına sıktıran biri ibrahim tatlıses. göbek atmıyoruz tabi ki ama gün gelir kervan döner birader...