entry'ler (50)

muhteşem yüzyıl

koca padişah etrafındakilere "kulum" dermi, etrafındakiler kulunuzum dediğinde ses çıkarmaz mı? insan insana kul olduğunda bu şirk olmaz mı? koskoca halife, hiç mi fatiha suresi okumamıştır?

muhteşem yüzyıl

(bkz: knock-out)

muhteşem yüzyıl

gerçekle kurgunun ayırt edilmesi gereken dizi. saraydaki bütün hatunlar dekolte dolaşıyor. yahu bu adam halife, islamın altın çağını yaşadığı bu dönemde olur mu böyle şey? hayır bilen biliyor da, çoluk çocukta izliyor bu diziyi, bunların gerçek olduğuna inanan var.

ayrıca bilgim yok ama, sağlıkcı arkadaşlara soruyorum, gecem yattım sabah bi kalktım çocuk düşmüş, böyle iş olur mu?

çok daha güzeli, doğrusu yapılamaz mıydı? elbet yapılırdı. ama bu kadar izlenip hoşa gider miydi? elbet gitmezdi, bu devirde gitmezdi. entrika yoksa, et but yoksa, dekolte yoksa izlenmiyor arkadaş. öyle olmayan da samanyolunda kanal 7 de yayınlanıyor, bi ortasını bulamadık arkadaş.

dahası bence yaşamış insanların hayatlarını kafaya göre değiştirerek kurgulamak iftira değil midir? koskoca kanuninin kemikleri sızlamıyor mudur şimdi?

bu arada dizi yakında spartacus a dönerse şaşmam...

çocuklarımız namaz kılmasın bale yapsın

Merhume zaatın anlatmak istediği şey anlaşılandan farklı olabilir, fakat kendini aydın olarak niteleyen bir insan, ne olursa olsun, dinle ilgili konuşuyorsa, dinden örnekler veriyorsa, bunu yaparken çok dikkatli olmalıdır.

islama göre ergenlikten sonra namaz farz, bu da yaklaşık olarak en geç 13-15 gibi yaşlar demek. E bugün bu çocuklar bu dini görevi yerine getirmek istiyorlarsa, okul saatine gelen namaz vaktinde nerede kılacaklar bu namazlarını? Elbetteki ibadetin gizlisi makbuldür fakat insanlar sokakta öpüşüp koklaşırken, bu çocuğumuz(sanki kötü bir şey yapıyormuş gibi) namaz kılmak için köşe bucak kaçmak, saklanmak zorunda mı?

Şunuda belirteyim, çocukların kişilikleri ailelerinin yönlendirmesiyle şekillenir çoğu zaman. Bundan daha doğal ne var? Ben din konusunda hassas bir veliysem, çocuğumun da benim gibi hassas olmasını elbette isterim, bundan doğal ne var? Evet küçük bir çocuk ezberlediği arapça duanın anlamını bilmiyo olabilir belki( ki bence arapçanın yanında anlamı da öğretilmelidir) ama düşünce sistemi ve iradesi oturdukça bunu iyi ki gençken ezberlemişim diyecektir. Hem her şey bir yana, dini çocuk yaştayken evladına öğretmek bir görevdir, kendi kararlarını kendi verebileceği yaşa geldiği zaman o çocuk istemezse inanmaz.

seyit onbaşı

(bkz: iman gücü)

ne zaman geldin ruhum gormedim seni

gitar çalmayı yeni öğrenen ergenusların çalmaya oldukça meylettiği şarkıdır. Şöyle bir bölümü vardır "voho voho vaha ayiaaaaa..."

agresif kaplumbaga

tube sitelerinde oldukça popüler olan bir videodur.

kahramanımız agresif kaplumbağa, ortalık yerde münasebette bulunmayan yengemizi tartaklamakta, ha$ince vurduğu darbelerle kabuğundan çıkarıp dış dünyaya açmaya çalışmaktadır.

üstelik bunu yaparken avaz avaz bağıran kaplumbağanın eski bir ninja kaplumbağa olma olasılığı yüksektir.

squirtle

konuşması çok taklit edilmeye çalışılır. (bkz: agresif kaplumbağa)

sikerler

aklıma hep siquirtle adlı pokemonu getiren kelime. (bkz: squirtle)

korfezimbakiste

kendisi geçen sene kocaelisporun uefa şampiyonluğu ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyordu. ne diyebilirim kanka, iyi ki istatistikçi olmamışsın...

emo erkek

yanından geçtiğinde bakıp bakıp surat ekşilltilen, küfür edilen kişi. (bkz: Bunları ıslatıp odunla dövmek lazım)

elma yenilince biz de yenik sayildik

http://forum.zevzek.com/u...ads/post-9-1114765264.jpg

arabada sevisirken camlarin bugulanmasi

-X: hadi aşkım neden soyunmuyorsun?
-Y: dur bekle biraz şu camlar iyice buğulansın, şimdi biri görür falan...

benim yuksek yerlerde tanidiklarim var

arkam sağlam şeklinde de söylenebilir. ne yazık ki tanıdığı olmayan birinin bi yerlere gelmesi çok zordur malesef. iyi ya da kötü herkes rakipleri karşısında ezilmemek için bu yola başvuruyor. hay ben böyle adaletin...

6 balta ile aşk filmine gitmek

Dün itibariyle tarafımdan, hayallerin peşinde adlı filme giderek denenmiştir. Aslında olayın derinliğine inmek gerekir, orada herkes çift halinde sarılıp filmi izlerken, böylesine psikolojik, nevrotik bir filme bilet almak için bizi zorlayan arkadaşın ya topu çocukken inşaata kaçmıştır, ya da kendisi gerçekten büyük film festivallerinde söz sahibi olacak kadar bilgi sahibidir.

Etrafımızdaki öpüşen koklaşan insanlara rağmen, baltalık içgüdülerimiz hiç bir sekteye uğramamıştır, bunun sonucu olarak filmin sonunda " bu ne laaaaaa!!!", " Allah belanı versin ne biçim film!!!", "ne anladın la sanki???", "taş gibi karın var, paran var niye mutsuzsun, sabaha kadar oynaş işte karınla!!!" şeklinde yorumlar yapılmıştır.

Sonuç olarak çokta eğlenceli bir şey değildir.

c and a

park malltepede şubesi olan kıyafet markası. 9 milyona gömlek falan bulmak mümkün. lcw benzeri bir markadır kendisi.

dudak okuma kursu

(bkz: boş adam işleri)

makine elemanları

elektrik anahtarları (şu bildiğimiz ışık açıp kapatmaya yarayan) üreten bir firma.

en yaratıcı reklam sloganları

volkswagen passat cc

"güneş tutulmasını farkettiniz mi?"

liseli aylin

galatasaraylı bir arkadaşım yıllar önce şöyle demişti:

"Rivaldo pazartesi günü Atatürk Havalimanına gelmezse, benim de adım liseli aylin yahu!"

(bkz: göt olmak)