bugün

entry'ler (39)

unutulmaz film replikleri

Herkesin son nefesinde mırıldanacağı bir isim vardır , ben son nefesimde senin ismini mırıldanacağım.

adanalı erkeklerin yakışıklı olması

öyle bir olasılık yoktur zira daha karşılaşamadım yakışıklı olanıyla.

dili uyuşturarak kendine sakso çektirmek

psikoloji biliminin çözemediği olay. başkası yapıyo hissi vermesi muhtemel olaydır ayrıca.

kozmopolit şehirler

istanbul , Ankara

en iyi victoria secret mankeni

Candice Swanepoel . Gelecekte ise Barbara Palvin

en iyi aşk filmi

The Notebook ve Titanic.

allahın arabı için milli yas ilan etmek

Arap Türk ingiliz Fransız Amerikan Afgan Alman ispanyol Japon Moğol Yahudi kim olursa olsun ne olursa olsun insan olsun iyiniyetli olsun bizim için yeterli. Kim zulme uğruyorsa kim mazlumsa yardım edilmeli bu Araptır banane dememek insanlık dışıdır. Gün gelir biz zulme uğrarız bize uzanacak bir yardım eli ararız eğerki o el banane Allahın Türkünden derse bir kez daha kahroluruz. Onlar bizim kardeşimizdir biz 1.Dünya Savaşında onlarla omuz omuza mücadele verdik (ihanet eden sunusi kabileleridir ). Ayrıca Kurtuluş mücadelesi sırasında her ne kadar Arap olmasalarda Afgan ve Hintli kardeşlerimiz o fakirliğin içinde ellerinde ne varsa bize yardım etmek için göndermişlerdir onlar bize ne Türklerden demediler.

Not : Somada yas ilan edildi.
Not2 : Yas ilan etmek sorunu çözmek için bir adım değildir zaten , yas ilan etmenin amacı destek olmak amacını taşır ve yanınızdayız mesajı verir bu nedenle saçma değildir gayet doğru bir adımdır.

sevgilinin eski sevgilisini hatırlayıp ağlaması

Daha nasip olmamıştır.

yıl olmuş 2014 hala ramazan davulcusu var

Geleneklerini yaşatmak isteyen bir milletin son çığlıklarıdır.

ulan istanbul

yakında finalini vermesi muhtemeldir zira dizinin konusu çok saçma ve kısırdır.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Shutter Islands.
A Beautiful Mind.
Köstebek.
Memento.
The Others.
Django.
The Green Mile.
The JAcket.
The Notebook.
About Time.
Ruhlar Bölgesi.
Korku Kapanı.
Dear John.
Limitless.
Rain Man.
Black Swan.

kredi borcunu ödemek için kredi çekmek

Bazı durumlarda mantıklıdır çünkü borcun aylık taksidi maaşını geçmektedir ve her ay faiz bindirmektedir. Kişi kredi çekerek aylık taksidi maaşının altına düşürerek faiz binmesini engelleyebilir.

en iyi aşk filmi

Titanik ve The notebook kapışır.

inönü ülkeyi yıkımdan kurtardı

kendisi 2.Dünya Savaşında o günün reel politiğinde son derece mantıklı adımlar atmıştır. Ancak gerek ekonomik, gerek sosyal alanda ülkenin canına okumuştur. 1938 sonrası ekonomide nerdeyse büyüme kaydettiği yıl yoktur Ekonomik olarak devletçi politika izlemiş ülkede bir Sovyet sistemi kurmaya çalışılmış yani bazı fabrikalar devlet eliyle açılır bunu özel sektör açamaz girişimciler bir fabrika açmak isterse devlete başvurur bunu devlet kontrol eder izin verilirse açılır eğer o fabrika devlet planlamasına dahilse izin çıkmaz bu sistem nedeniyle ülkenin kalkınması yavaşlamıştır örneğin celal bayar bir kağıt fabrikası açmak ister ancak devlet bu isteği reddeder işte böylesine gerici aptal bir sistemdir ki kendisi Atatürkle de ekonomik görüş olarak çok farklı düşünürler ki bu olay aralarının açılmasına neden olur en sonunda inönü görevden alınır yerine celal bayar gelir. Köy enstitüleriyle köydeki öğrencilerin önünü kapamış üç kuruşa çalıştırmıştır. Varlık vergisi gibi saçma vergiler koymuştur. kendileri nuri demirağ ile bir husumet yaşamıştır sırf bu nedenle demirağın açtığı uçak fabrikasının kapatılmasına vesile olmuştur ayrıca kendileri zamanında demirağın boğaza köprü projesini doğal güzelliği bozacak gerekçesiyle reddetmiştir işte böylesine ilerici ve çevreci bir liderdir kendileri. Daha çooook şey yazılabilir kendisi hakkında. Tüm bunlara rağmen 2.Dünya Savaşı döneminde uyguladığı politika takdire şayandır. Lozan görüşmelerinde her ne kadar yeteneksiz olduğunu düşünsemde arkasındaki TBMM desteğiyle hiç yoktan iyi sonuçlar almıştır kanaatimce Lozan görüşmeleri için yanlış kişidir. Savaşlara gelecek olursak kazanılmasında inönünün payı sorgulanmalıdır.

kıza açılamama sorunsalı

hani böyle topluluk içinde osurmak istersinde osuramazsın ya, osursan ayrı bir dert osurmasan ayrı, işte öyle insanın canını sıkan saçma durumdur.

sözlük yazarlarının yakışıklılık derecesi

Aynada 10 üzerindan 7 fotoğraflarda ise 3 felan anlamıyorum fotolarda burnum yamuk çıkıyo felan tipim kayıyor .

adolf hitler

Zekasını farklı işlere kullansaydı dünyayı çok daha ileri taşıyabilecek olan iyi bir asker iyi bir siyasi bir dahi aynı zamanda bir o kadarda cani gaddar bir pisliktir.

waffle ın içine her şeyi doldurup yiyen görgüsüz

bu şahıslar waffle yi ilk defa yemektedir. Ne yapsalar hoş karşılanmalılar.

kaşlarını alan erkek

Tek kaş gezse barzo keko kıro gibi ithamlarla dalga konusu olan, kaşını aldığında kız gay gibi hakaretlere uğrayan insan tipidir. Kaş almak tek kaş gezmekten daha iyidir.

solcu sağcı evliliği

doğacak çocuğun ideolojik travma yaşayacağı saçma sapan durum.