bugün

mesai saatleri

mesai saati insani kölelestirir, okuldan sonra rahatlayip ise güce karisacagini sanan bünyelerin kabusudur, zira rahatlama falan yok.
o degerini bilemediginiz ögrencilik yillariniz, har vurup harman savurdugunuz genclik zamanlariniz bir bir gözünüzün önünden gecsin mesai saatleriniz cezaniz olsun e mi.

öyle degil iste isin asli..
anladim ben.
bir kere insan kismisinin uyumasi gereken ideal vakit sekiz saat, e esek kadar adam oldun yedi saatte yetsin artik,
hal böyle olunca duruma bakiyoruz sabah sekizde baslayan mesai saatine yetismek icin kalkilmasi gereken vakit erkekler icin yedi, bayanlar icin altidir *
bu durumda genclerin gecelere aktigi eglencenin tavan yaptigi vakitler siz misil misil uyuyorsunuz demektir.
dedim ya isin asli öyle degil, o yastan sonra gece hayati yipratir bu biiir,
düzenli hayat yipranmis, yaslanmis vücudunun birkac yil daha dayanmasina yardimci olabilir bu ikiii,
o yastan sonra eglence, gece gec yatma, düzensiz ama mutlu bi hayat senin neyine bu da üc.

kimsenin yarini garanti degilde sekerim genclik güzel sey..*

edit: entry'i okuyup ic geciren ,mesai saatinde sözlükte kacamak entry giren siz sevgili büyüklerime selam ederim, hatta ellerinden öperim, öylede saygiliyimdir yaslilara karsi.
güncel Önemli Başlıklar