bugün

kolpaçino

son yillarda ortaya cikan herkesin sinema elestirmeni olmasi olayina kurban gitmis filmdir. safak sezer tarafimdan cokda sevilmeyen bir oyuncudur. yaptigi calismlari cok da begenmedim bugune kadar fakat kolpacino filmi diger calismalarinin ustunde olmus.insani cok da sikmadan, ayni espriyi bin kez tekrarlamadan (bkz: cak), karakterleri cok abartmadan cekilmis. bu nedenle zaman gecirmek icin ideal bir film olmus. bazi sahnelerde ise insani komedi filmi diye izledigimiz bir cok seye kiyasla daha cok gulduruyor. benim anlamadigim sey hala neden bu film hakkinda yarisinda ciktim, yok efendim safi kufur filmi deniyor. herkes bu filmi sevicek bir bir kural yok ancak emege saygi gosterin, bir de safak sezer oynuyor diye, afisini begenmediniz diye ve televizyonda arka arkaya reklamlari donmeyen bir turk komedisi diye filmi izlemeden elestirmeye kalkmayin filmi. kizla ilk bulusmada andrei tarkovski'den bahsedip entel hava yaratmaya calisanlar, her gun imdb top 250'den film izleyerek sinema elestrimeni olunmuyor.