bugün

subliminal message

[11 bin eh iste oyu verip caylak olduktan sonra yazamamistim. eh iste alip da aglayanlara hitaben: ]

oylama isleminin amacinin gayet bilincinde kisi. bir yaziyi okuduktan sonra bir nevi kisa yoldan yazinin sahibine geri bildirim yapmis oluyosunuz oylayarak. yazinin sahibi de aldigi oyu umursar mi bilmem ama en azindan okunmus oldugunun farkina varir. yani en azindan bu bence olmasi gereken bu.

gel gor ki arkadas burda cogu kisinin derdi okunmak falan degil, oyle ya da boyle begenilmek. iki satir birseyler yazan adam bir eksi oy alsin hemen yazisinin altina notunu duser bunun neyini eksilediniz diye. sanirsin nobel edebiyat odulu sahibi yazar da burada kiymetini bilinmedi.

neyse, seri eh iste oy veren "script" yazarken, ki cok zor birsey degil topu topu 20 satir kod, cok iyi biliyordum ki bu kadar cok megalomanin bulundugu yerde herkese arti oy veren bir program yazsam herkesin gozunde seri oy veren melek olacaktim, kimse de umursamazdi yazdigi okunmus mu okunmamis mi; ama gel gor ki eh iste veya eksi alinca bu karma meraklisi megaloman garibanlarin gucune gidiyor.

demem o ki arkadas bu dandik programi yazmamin iki amaci vardi. birincisi sozlukte cogu kisinin de sikayetci oldugu uzere okuma ve oylama aliskanliginin cok az oldugunu birkez daha vurgulamak, ikincisi de oylama yapiyorsan bu isi de dogru duzgun amacina uygun bir sekilde yapmak gerektigini gostermek.
hergun en cok oy veren istatistiginin tepelerine bakarsaniz, ordakilerinden de benim yazdigim programin yaptigi isten cok farkli birsey yapmadiklarini goreceksiniz.

sunu da ekleyeyim son olarak : (#6822689)

yani cok onceden yazmistim oylari nasi verdigimi,daha kimse sormadan. birsey yapiyorsam arkasinda dururum, kimseye gizli gizli soyleyecek halim yok.