bugün

0531 474 07 xx

Kendini dolandırıcı zanneden geri zekalının numarası. aramayınız. tekniği ise şöyledir;

"degerli abonemiz pepsi yasatir seni +5757 kampanyasi baslattigi cep cekilis sonucu hattiniz 10.0000 tl para ödulü kazanmistir bilgi islem icin 0531 474 07 xx arayiniz turkcell ve vodafone merkezleri @seda sayan@"

tarzında bir mesajla önce sizi gülmekten yarıyor, sonra aramanızı bekliyor. ulan mal, önce cümlen düşük, hiçbir noktalama işareti yok, telefon numarası babanneminki gibi, bir de sonuna seda sayan yazmışın, aklının kösteğine başlattın ya akşam akşam.

ne bilsin keko, sözlük yazarına mesaj atacağını. * bir de aradım geyiğine, bildiğin şiveli konuşuyor. heralde ses değiştirmeyle alakalı bir şey de kullanıyor ayı, kadın gibi. görüşmeyi de kaydettim de upload edecek bir yer bulamadım. merak ederseniz söyleyin yükleyim.

tabi bilinçli bir vatandaş olarak, telefonu kapar kapamaz önce durumu emniyet müdürlüğüne sonra da turkcell müşteri hizmetlerine bildirdim. hiç sanmıyorum birilerinin kanacağını ama dikkat edin dostlar.