2009 macaristan gp

siralama turlarinda massa feci halde korktmustur. aracinin icinde o sari kaskiyla hareketsiz halde gorunce gozumun onune birden senna'in kazasi geldi. kardesinin, mekanikerlerin, diger insanlarin yuzlerindeki ifadelerden bir seyler anlamaya calisiyordum. bu arada gozume carpan gayet kahkahalar atan, kameralara sirinlikler yapan pilotlarin olduguydu. yani arkadasiniz orda kaza gecirmis, seans durdurulmus. boyle mi davranilir haaa? cok daha ciddi bir sey de olabilirdi. belki neler oldugundan haberiniz vardi ama bizler endise ile beklerken orada kahkahalar atan insanlar gormek hic hos degildi.

daha sonra kazanin olus anini gosterdiklerinde massa'nin aracin icinde hareketsiz oldugu, direksiyonu cevirmeyip direkt bariyerlere carptigi goruluyordu. aklima *yeterince sivi alamadigi icin bayginlik gecirdigi, nobet gecirdigi hatta inme gecirdigi* bile geldi ama kaza sebebinin ondeki aractan kopan bir parcanin kaskına carpmasiyla bilincinin kaybolmasi oldugu kırk yıl dusunsem aklima gelmezdi.

son yaristaki podyumundan dolayi nazar degdi galiba. ahhh kimi ahhh... cok tirsiyorum senden.*
neyse ki massa'nin saglik durumu iyi. kendisine burdan gecmis olsun diyorum. en kisa zamanda pistlerde gormek dilegi ile.

zaman gostergelerinin kaybolmasiyla da olan alonso'ya olmustur. pole pozisyonunun keyfini cikaramadi. soyle telsizden "yesssss we made it. thank you guys. uuuuuuu......" gibi sevinc cumlelerini duyamadik. ama aracindan inip diger pilotlara kendi zamanini soylemesi, onlarinkini sormasi cok sevimliydi. basin demecinde bile kendisine bir kere soz hakki verildi.* normalde birinciler iki kere konusurdu. iyi oldu ama bu pole pozisyonu. onu da ozlemisiz.