bugün

andre miller

şimdi kendisi blazers ile anlaşmış, güzel, hoş da, bu adamı portland'ın öncelik listesinden çıkaran bir çok durum vardı:

1- blazers ligin en yavaş oynayan takımlarından biri, kendisi ise ligin en çok tempoyu seven guardlarından biri.

2- berbat bir şutör, ki portland roy'un etrafına şut sokacak adam yerleştirme işiyle uğraşıyor iki senedir.

3- post-up yapmayı çok seven bir oyuncu, amma velakin portland takımında lamarcus aldridge ve greg oden gibi boyalı alanı(başarılı-başarısız demiyorum) çok kullanan ve onun alanını daraltacak elemanlar mevcut.

benim merak ettiğim, ne değişti? herhalde fiyatı 3 yıllık 30 milyon dolardan 3 yıllık 21 milyon dolara inince(artı kontratın üçüncü senesi için takımın kendi opsiyonu da var, yani kontratın sadece iki yılı garantili) bu fiyata daha iyisini bulamayız gibi bir içgüdüyle hareket ettiler. bir de nate mcmillan'ın daha hızlı oynamayı planlıyoruz şeklinde demeçleri çıktı bu aralar piyasaya. eğer oden'a koşmayı öğretirlerse mantıklı olabilir bu plan.

sonuç olarak, portland son çareyi andre miller'da bulmuştur. takım kimyası konusunu halledebilirlerse ve miller'a istediği gibi oyun kuruculuk yaptırabilirlerse düzgün bir transfer olabilir diyorum ben.

ümitli miyim? hayır.