bugün

19 temmuz 2009 sigara yasağının yürürlüğe girmesi

sonuna kadar kösteklediğim uygulama. böyle saçma bir şey olamaz. eninde sonunda bu yasağı esneteceklerdir. içki seven bir insan değilidir, ayda yılda bir eş dostla bir yere gidip içeriz onu da sigarasız içemem, bu saatten sonra o da bitti. birine özgürlük verirken birine bu kadar gaddarca bir yasak getirmek ne derece tarafsızdır bilmem ki akp hükümeti zaten bar kapatılsın, disko yerin dibine batsın, meyhaneyi zaten söylemiyorum diyerekten, sağlık ayağına kendi politikasını gerçekleştirmektedir. içen adamın sağlığını korumak kimsenin üstüne vazife değil. ayır mekanı ikiye, mis. he bunu yapacak durumda bir ülke değilsen de yasak senin neyine. her şeyimiz çok tam da sigaraya kaldık. zaten insanlar bir tek sigaradan sağlığını kaybediyor. o pasif içiciler sigara olmasa öhöö demiyecekler. burda karşımızda kocaman tüpraş her gün zehirliyor bizi, sayın içmeyenler, onu da kapattırsanıza. daha geçen gün bir baz istasyou daha diktiler. hey yavrum hey. siz hala "beann senin o igrenchh dumanını solumak zorun da diliim tımammm mı kızııımm" diyin.
valla ben çıkarım o sigarayı dışarda içerim, hayvanlar gibi körüklerim son nefesi de, atarım sigarayı, mekana girer içeri üflerim o dumanı da. sigara falan da olmaz elimde. kendimce oh derim. kime ne.
yakında tütün yasağı da gelir ben hiç şaşırmam.