kadınlar kendilerini güldüren erkekleri ağlatırlar

çoğumuz bir gülüşüyle aşık olduk bir kadına, ve o gülsün diyeydi olur olmadık şeylerden espri üretişimiz. o güldükçe biz aşık olduk, biz aşık oldukça o'nu güldürdük, o güldükçe biz.. yuvarlanıp gittik..

----

bakıyorum da geçmişe, kadın, aşk, ilişki üçgeninde, bence en doğrusu, bu ilk olarak nerede duyduğumu bile unuttuğum cümle..

----

gülmek, güldürmek güzel şey. ama herkesin gülüşü aynı etkiyi bırakmaz, o ve o'nun gülüşü bir yana'dır bazen, ki böyle bir durum bahsettiğim zaten..

o mutlu olsun, gülsün, gülümsesin duygularının karşılıık bulup aşka dönüştüğünü görmedim henüz. bir yerden sonra ''o çok iyi biri ama..''

buraya geliyor olay.

'çok iyi, beraber çok iyi vakit geçiriyoruz,bana değer veriyor, beni mutlu ediyor, ama..''

ama?

ama çirkin? ama kısa? ama şişman? ama fakir? ama köylü?

biri yada birkaçı, bitmiyor da, sebep mi yok?

ama arabası mı yok yoksa?ama tipim değil? ama okuduğu okul? ama memleketi? ama gözünün üzerinde kaşı?

----
aç parantez;

kadınların çoğu zaman erkekleri duygusuzlukla suçlayan duygusuzlar olduğunu düşünüyorum, bir aşk uğruna bekleyen erkek olur çoğu zaman, iki tarafta da örnekleri var ama, çıkar ilişkisinde de kadınlar öndedir hep gözümde.

bir erkeğin bir kadını kendisine aşık edip, maddi/manevi sömürmesi mi? yoksa
bir kadının bir erkeği kendisine aşık edip, maddi/manevi sömürmesi mi? daha sık rastlanan?

kapa parantez

----

ama'sı bitmez bir kadının, bu yüzden güldüren erkek bir can simididir.. kadın gider, tehlikeli sularda yüzer, çoğu zaman yara alır, gün gelir alabora olur, usulca geri gelir.. enerjiye, güvenli bir limana, gülmeye ihtiyacı vardır..

gülünür de..

*n'erde kalmıştık? o'ndan sonra ben de dedim ki..
+ehuehuehae..ilahi x..

----

aslında faslı başlar..

aslında çok da çirkin değil, ama..
aslında çok iyi biri, ama..

aslında, ama kavgası..hep 'ama' galip gelir.

----

sonuç olarak,
bir kız bir erkeği nasıl ağlattığını görmez. çünkü erkekler ağlamaz denmiştir hep, ağlanmamalıdır, ve dokunamadığı gözyaşının ıslaklığını hissedemez insan..