bugün

robert kolej

hayatimin 7 senesini gecirdigim mekan olmasinin yani sira, egitim suresi zarfinda tanistigim insanlar icinden, kardesim diyebilecegim kisileri cikarmis olmasi beni ben yapan etkenlerden en onemlisidir. simdi bugune kadar yazmadim bu okulla ilgili birsey ama bugun birseyler yazmak istiyorum. mezun olali 6 sene oldu, anarsistinden tut, vatan haini'ne vatan haini'nden tut, dinsiz'e, zengin pici'ne kadar bircok yafta vurdular; simdi sondan baslayalim, 7 senelik egitim hayatim boyunca %100 burslu olarak okudugum bu okulda, devlet okulunda okuyan bir insana gore belki daha fazla para harcamisimdir o da arac gerec bok pusur parasi diye dusunuyordum ki 2000-2001 okul donemi yaz tatiline kuzenimin okulu bal'a gelene kadar, yahu 1 gunde harcadiklari parayi ben 3 gunde harciyorum, nasil zengin piciyim? dinsiz dediler daha bismillah, nedir ne degildir sormadan sizin okulda kilise varmis ibadet ediyor musunuz. hazreti isa'nin ruhuna mum heda ediyoruz amina koyim nedir yahu evet kilise var okulda sikik kardesim ama tarihi eser kimse girmiyor cokmeye yakin ama mescit olarak kullanabilecegin sinif var hala da aktif. vatan hainligine gelince, orhan pamuk cikti bir beyanatta bulundu, evet biz de takdir etmedik amina koyim ama nedir, turkiye kullandi mi elestirmekten haric, bir nobel odulu kazanan yazarimiz var reklami yapildi mi? yok . bir de bu okuldan basbakan cikti be devletini seven, sayan biri.hele ki siyasi gorusu tamamen bana ters olmasina ragmen.. simdi, sadece robert icin degil, her konuda gecerli, turk halkinin bir konuda bilgisi yoksa bile fikri vardir .. ayrica robert koleji nedir amina koyim?okulun orjinal ismi robert college, iskender kebap, inegol kofte oluyor da robert kolej niye olmayacak ?
güncel Önemli Başlıklar