bugün

lost

--spoiler--

s05e07

-bölüm john locke bölümü olmuş.

widmore: seninle 17 yaşımdayken tanışmıştım.
kaç yıl sonra tekrar karşılaştık,
ama sen aynı gözüküyorsun
locke: kimsin?
c: charles widmore.
l: ...
c: seninle ilk tanışmamızdan bu yana ne kadar zaman geçti?
l: 4 gün?
c: ...bu inanılmaz.

-charles widmore biraz şöyle açık filan konuşsa, ne savaşı lan?
-dizide adı geçmeyen filozoflar dirilip "benim adım nasıl geçmez?" diye dava açsa yeri. senaristler felsefe kitaplarını açıp rastgele parmakları kime gelirse karakter yapıyorlar heralde.

-john lockeın "ada dışına çıkınca öyle veya böyle tekerlekli sandalyeye mahkummuşum ben" bakışı...
-sayid çevreci olmuş arada berede. sonra niye tutuklansın ki ama? gerçi bela onu çekmiştir, sorun değil.
-helen ölmemiş olabilir veya özellikle öldürülmüş. johnın adaya dönmemesi için sebep bırakmamak adına. ha ölmemişse şu saatten bi şey fark eder mi? hayır.

-widmore, linus'a bok atar; linus, widmore'a. ikisi de bi bok değil ya neyse. ama adam kullanmakta ve kandırmakta benjamin'in üzerine tanımam, tek geçerim.
-bu insanlara nooluyosa dilinden oluyor zaten. tut söyleme. babanın oğlu mu ben? aslında olabilir lan.neyse.
-insan bi kuşkulanır ama bu adam hem gidelim diyor, hem ceketini çıkarıyor diye.
-ben de her eve lazımmış "oğlumuz bi cinayet işler sonra bi temizlik bi temizlik kimsenin ruhu duymaz." yok lan şaka. evlerden ırak.

-john locke'u gören bi adam da sevinmedi ya. ayıp be kaç aylık/yıllık* hukukunuz var. adamın avladığı domuzları yemeyi biliyosun ama. utanmasalar dövecekler de. dedim walt sevinir filan, o bile sevinmedi.
- john locke tan lider filan olmaz. bak bi widmore'a bak bi ben'e dil pabuç kadar. ikna edemedikleri adam yok. kötüler kazanır john bey. gerçi iyi bi çocuk olunca jacobı bile gördün ya.

-bu yeni lostlar da pek bi sakin. insan bi telaş yapar itişir kakışır. tık yok. olmaz ki böyle sakin sakin. vallahi adanın tadı çıkmaz.

-ada ışımayla önceden misafir edip benimsediklerini alıyor. hepsini geçtim, en süper sensin ada.

--spoiler--