sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Hayatta, olan şeyler için kendime kızmak istiyorum açıkçası. Sen böyle yaptın, sen buna devam etmedin. 1 ay bilemedin 3 ay ara vericeksin dediğin şeylere ara vereli 4 yıl oldu. sen bunu hak ettin. Üstüne aslında yapmaman gerektiğini bildiğin şeyleri yaptın dicem ama diyemiyorum. Yani gerçekten geçmişimi puzzle larsam ben nasıl kendime kızabilirim ki? Gerçekten tam tamına aşağı yukarı 2 sene boyunca "ben ne yapmalıyım ki?" diye onu düşündüm. Vardığım sonuç ise en temelinde 0. Niye böyle düşündüm? Hayatıma dahil olmuş boktan sorunlar var. Ve bu sorunların geçtiğine, geçeceğine dair ise bana verilen teminat yok. Benim hayatım zaten sklmiş. Ee peki ben hayatıma "normal" bir şekilde devam ediceksem benden sonrası ne olacak? Bir şekilde kaçmak gitmek bu sorunu çözer mi? Tamam ikinciyi çözer. Ee peki birinci? Peki ikinci sorun ne diye var? ikinci sorun ne diye var oldu? ikinci sorunu kim var edip onayladı? Bu kimin sorumluluğunda yapılmış bir olaydı? Aslında ikinci sorunun var olmasının tek bir sebebi vardı. Gerçekten hayatıma dahil olmuş o kadar büyük bir skş var ki ortada buna dahil olmuş olacak herkesin 7 ceddinin soyu kurusun.