bugün

her kutsal kitaba değiştirilmiş demek

Siz nasıl düşük insanlarsınız ya? Üstadın bir sözü vardı sivrisinek vızıltısını mikrofona bağlıyorlar davul zurnayı bastırıyor diye. Bir de çokluk oluşturup beş para etmez düşüncelerini yüceltmeye çalışıyorlar... Adam benden aldığını bana satıyor ben kendim demişim ya incil ne zaman kitap oldu da, değiştirildi dememiz size batıyor diye. Değiştirildi dememizi sorun edip başlık açan düşünce gelmiş değişti desen ne Hristiyanlar bile sorun etmiyor, asıl kur-an'a bak diyor. Angut ben ne anlattım? Konumuz aslında Kur-an bile değil burda öteki kitaplar hani? Kendi iddianız boşta kalınca tüm mevzuyu bizim kitabımıza kaydırmışsınız.
Kur-an dediğin kitap peygamberden öyle yüzyıllar sonra değil hemen bir yıl içinde kitap halini alıyor. Ondan kısa süre sonra da çoğaltılıyor ve o çoğalmış olanlara karbon 14 testleriyle ulaşabiliyoruz. Yine çoğaltılıp 4 bir tarafa ulaştırılan kur-an oranın halkları, hafızları tarafından yadırganmıyor. Farklı olsa bu ne bizim bildiğimiz bu değil derlerdi dimi? Bölük pörçük yıpranmış hâlde bulunan parçaların imha edilmesi de mühim değil çünkü hafızlık diye bir şey var. Birçok sahabinin ezberinde zaten. Zeyd bin. Sabit daha küçük bir çocukken peygamber medine'ye hicret edince onunla tanıştırılıyor. Peygamber henüz Medine'ye hicret bile etmemişken o, o zamana kadar nazil olmuş 17 sürenin hepsini ezberlemiş hâlde...

Edit: imla.