bugün

diyetisyen

Ödev bilincimi kendime hatırlatmak için kullandığım meslek grubu. Çok nahif, tatlı bir diyetisyenim var. Her iki haftada bir bana özene bezene listeler yapıyor. Her seferinde listesine uyduğumu söylüyorum. Ama işin aslı, kendi başıma diyet yapmayı beceremediğim ve başka birine karşı sorumluluk duygum çok güçlü olduğu için kendisini korku nesnesi olarak kullanıyor oluşum. Kafamda neleri yiyip yememem gerektiğine dair bir liste var ve ona uygun besleniyorum, günü geldiğinde kilo vermiş oluyorum zaten. Neredeyse 1 sene oldu, 39 kilo verdim. Yakında şehir değiştireceğim için randevularımız son bulacak gibi duruyor. Kendisine son randevumuzda listelerine hiç uymadığımı söylesem mi diye düşünüyorum. Ama muhtemelen üzülecektir. iyisi mi kendime saklayayım.

Ek: diyetisyen arkadaşlardan ricamdır. ilk randevuda danışanlarınızdan kan tahlili istiyorsunuz. Hadi istediniz, bari hangi tahliller olduğunu bir kağıda belirtin lütfen ve gereksiz tahlil de istemeyin. Dün acilde çok kilolu bir çocuk hastam oldu. "Diyetisyen yolladı tüm kan tahlillerini yaptırın gelin dedi" dedi annesi. Tüm kan tahlilleri ne demek aq sdjdjdj tümör markerlarına da bakalım mı kral? Israrla "diyetisyeniniz bir kağıt vermiştir orada istediği tahliller vardır" diye sordum. "Yok, tüm tahliller dedi hocam her şeyi yaptıracakmışız." diyor anne. Açtım dosyayı baktım, bir de ne göreyim. Diyetisyen hanım kızımız ilkokul sınıf arkadaşım :') hayat sürprizlerle dolu işte. Bazen adresi belli olmayan bir küfür ediyorsun ve adres hiç de uzak olmuyor.