bugün

eşiniz osursa boşanır mısınız

bir zaman sonra osurulup geğirilmeye başlanıyor zaten. bu biraz da kendini eşinin yanında rahat hissetmekle alâkalı sanki..
evliliğin ilk zamanlarında tabi olmuyor böyle şeyler; bırak osurmayı burun temizlemek için bile kıyı köşe yer aranıyor ama bir yere kadar.. aynı evin içindesin nihâyetinde. her allah ın günü köşe bucak kaç kaç nereye kadar?!
bunların aşıldığı, normalleştiği bir eşik var evlilikte; kimi çiftlerde bu 3 yıl, kiminde 5 yıl, kimilerinde ise 10 yıl ama nihai kaçınılmaz son böyle.
hatta belli zaman osurmayıp geğirmeyen eşe soruyorsun; 'hayırdır, bir sıkıntı mı var, ben mi bir şey yaptım, boşanmak mı istiyorsun, ne bu mesafe'? falan diye.
başa dönersek; uyurken ağzından akan salyalar, darmadağın olmuş şekil şemâl, evlilik öncesi iğrençlik olarak algılanabilecek türlü adab ı muaşeret kurallarının hiçe sayılması vs çorap söküğü gibi geliyor.
mesele ilk kim aşkâre osuracak, ilk kim uluorta geğirecek?!
bu ilk kurşun sıkıldım mi gerisi sular seller..
velhâsıl, osurdu diye boşanılır mı amk, kafayı mı yediniz? mide gazı olm bu, zart diye çıkıyor, ama götten ama ağızdan..
he burun karıştırılır, bedensel temizliğe özen gösterilmez tamam. orada dur, skerler!