emek vermeden para kazanan vatan hainidir

ayrıca dombilidir haramzadedir şeklinde devam edesi söylemdir. en basitinden ve en sıkıntısız şekilde olacağından kendimizden örnek vereyim ; neredeyse 20 senedir bir fiil çalışıyorum. yıllarca ne gece bildim ne gündüz. sığınacak bir babamız dayımız amcamız da olmadı. kimseye muhtaç olmadan yaşamak için allah güç kuvvet ve nefes verdikçe de çalışacağız alternatifi yok. bunca sene kardeşimle beraber emek verdik ve allaha şükür yıllar yıllar önce bir ev sahibi olabildik borç harç ödeyerek. ancak bazı "yaşıtlarım" olanların hiçbir çaba göstermeden veya ticaret ile uğraşmadan milyarder ( 6 sıfır atılmış hali ile milyar ) olduklarını görüyoruz. gemileri falan var anaları on binlerce euroluk çantalara falan sahipler hanları hamamları sarayları falan var. bunların bir alt versiyonu da işte bu zamanında belediyelere oralara buralara bir şekilde kapağı atmış ve ay başından ay başına bankamatiğe gidip maaşını çekenler var. çalışıyor gözüktükleri kurumun yerini bilmezler ama her ay paraları hesaplarına yatmaya devam ediyor.

şimdi bu bizim zorumuza gidiyor ve eleştiriyoruz diye bize söven, hakarete varan şeyler söyleyen ama aslında aynı bizim gittiğimiz yollardan giden bazı arkadaşlar var. bizzat kendileri de yokluk çekiyorlar kıyıda köşede paraları yok zar zor geçiniyorlar ama ne hikmet ise isyan etmeyi geçtim en ufak bir serzenişte bulunmadıkları gibi bu başkalarının sırtından para kazanan ve korkunç derecede zengin olanları ve onların analarını babalarını falan savunuyorlar. savunmayın arkadaşım savunmayın kardeşim. emek vermeden kazanılan para helal para değildir. harama ortak olmayın desteklemeyin savunmayın o paralar aslında sizin paralarınız. o çalınan gelecek sizin geleceğiniz sizin çocuklarınızın geleceği.