bugün

empire total war

ispanya ile dünyanın yarısını kolayca ele geçirdiğim oyun. Şöyle ki atlatik ticaretinde aktif olmak istediğimden büyük britanyayı saf dışı bırakmam gerektiğini biliyordum. Oyuna başlar başlamaz bir ordu kurup doğruca londraya çıkarma yaptım. Tabi ingiltereye savaş açınca müttefikleri portekiz ve hollanda da bana savaş ilan ettiler. Zaten bunu bekliyodum ve bu iki ülkeyi yıkıp topraklarına çökmek istiyordum. Tabi birden bu kadar savaşa girince basta ilerleyemedim. Sonrasında hollandayı müttefikim fransa yıkmış. Ben de seylanı ve guyanayı aldım. Ingiltereyi alıp iskoçya ve irlandaya yürüyüp buraları da alınca britanya yıkıldı. Ben de iskoç ve irlandalı isyancılara ülkelerini harap halde bırakarak ingiltereye çekildim. Böylece ingilterenin karayiplerdeki sömürgelerini korsanlar uğraştırsa da alabildim. Portekizi de yıktım fakat goayı marata almıştı benden önce. Ayrıca oyun teksas ve trinidad tobagoyu alırsan new ispanya topraklarını sana veriyor. Bunu da yapınca zaten orta ve güney amerikanın hemen hepsi senin oluyor.